MojAndroid

O prehrávanie hudby sa mi už týždeň stará šikovný pomocník – Creative Woof. Ide o novinku na našom trhu, ktorá je určená používateľom v každom veku. Výhodou tohto malého reproduktora sú jeho rozmery a hmotnosť, no určite nesklame ani spracovaním a funkciami. Prečítajte si celú recenziu a dozviete sa, ako som s ním počas testovania bol spokojný.

KONŠTRUKCIA

Reproduktor Creative Woof ponúka konštrukciu zloženú z plastu a kovu. Plast dominuje najmä jeho základni, kde sa nahádzajú aj ovládacie tlačidlá pre prepínanie a spustenie skladieb, mikrofón, pričom na spodnej strane nájdete aj tlačidlo pre vypnutie a zapnutie samotného reproduktora. Plast patrí kvalitou medzi tie lepšie, čo oceníte najmä z dlhodobejšieho hľadiska. V zadnej časti reproduktora sa nachádza AUX vstup a microUSB konektor slúžiaci na nabitie vstavanej batérie. Spodok reproduktora je ochránený gumenou vrstvou, ktorá je aj akýmsi premostením k základni, na ktorej stojí. Vďaka tomu môže reproduktor viac rezonovať, keď ho položíte napríklad na drevený stôl.

creative-woof-1

Smerový 360° reproduktor je otočený do hornej strany a v jeho strede sa nachádza tlačidlo pre synchronizáciu s Bluetooth zariadeniami. Ochranou je v tomto prípade kovová mriežka, ktorá ponúka malé dierkovanie. Po obvode reproduktora nájdete kovový pás, ktorý slúži na ochranu aj okrasu. Medzi jednotlivými verziami reproduktoru je odlišný práve tento kovový lem, ktorý si môžete zakúpiť v striebornej, modrej, červenej alebo Gun Metal farbe.

Parametre reproduktora: 

  • rozmery: 65 x 74 x 74 mm
  • hmotnosť: 255 gramov
  • vstupy: microUSB, AUX

KVALITA REPRODUKCIE

Reproduktor Creative Woof ponúka (na svoje rozmery) dostatočne silnú aj kvalitnú reprodukciu. Prekvapil ma najmä rozdiel pri položení zariadenia na rezonančnú podložku (napríklad stôl), kedy boli mohutnejšie najmä basové zložky hudby. Inak sú v prejave tohto reproduktora zastúpené všetky zložky hudby, poteší dobrými stredmi aj výškami. Ako to ale býva zvykom, pri vyššej hlasitosti sú tieto tóny skreslené. Kvalitou reprodukcie sa tento drobec môže porovnávať s väčšími konkurentmi, pokojne aj s vyššou cenovkou.

creative-woof-2

PRIPOJENIE A HOVORY

Na pripojenie k tomuto reproduktoru slúži Bluetooth s A2DP profilom. Zariadenie môžete pripojiť po stlačení horného tlačidla, kedy z reproduktora zaznie aj hláška o tom, že je reproduktor pripravený na párovanie. Dosah technológie Bluetooth je v tomto prípade asi 10 metrov, čo môžeme aj reálne potvrdiť. Vďaka A2DP profilu a prítomnosti mikrofónu je reproduktor vhodný aj na hovory. Kvalita hovorov je dobrá, musíte sa však nachádzať v blízkosti reproduktora (do 2 metrov), aby vás volajúci dobre počul. Nevýhodou je možnosť pripojiť na reproduktor naraz len jedno zariadenie. Hovory môžete prijať aj položiť pomocou tlačidla v hornej časti.

creative-woof-4

BATÉRIA

Batéria vstavaná do tohto reproduktoru má neznámu kapacitu, ktorú sa mi nepodarilo zistiť ani na webstránkach výrobcu. Na jedno nabitie je jej deklarovaná výdrž 6 hodín, závisí to však od hlasitosti prehrávania. My sme na jedno nabitie prehrávali hudbu zhruba 5 a pol hodiny, pričom po celý čas bola jej hlasitosť na rozumnej úrovni. Kapacita batérie je značne limitovaná veľkosťou zariadenia, takže v tomto smere nemôžeme spoločnosti Creative nič vytknúť.

HODNOTENIE

Musím sa priznať, že sa mi reproduktor Creative Woof počas testovania páčil. Je praktický najmä vďaka svojim rozmerom a hmotnosti a viem si ho predstaviť hrať pri grilovačke alebo pri stanovaní v blízkosti nejakého jazera. Mrzí ma však, že nie je vodeodolný, čo by na jeho použiteľnosti ešte pridalo. Woof je rozhodne zaujímavý aj cenovkou. Tá sa v čase písania recenzie pohybovala na úrovni 36€, no časom by mohla klesnúť aj o tretinu. Nižšie vám prinášame priamo odkaz na porovnanie cien a plusy/mínusy tohto zariadenia.

creative-woof-3

+ rozmery a hmotnosť

+ konštrukcia

+ kvalita reproukcie

+ cena

– možnosť pripojiť iba jedno zariadenie

– pri vyšších hlasitostiach skreslenie zvuku

558d7f6526cf788e7277dd210e2cc154--mmf50x50
Creative Woof môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od 36,26€ (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Za zapožičanie zariadenia ďakujeme spoločnosti Creative.

11.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+