MojAndroid

Prekonať jazykovú bariéru je pre niektorých ľudí skutočne neľahká úloha. Najmä v prípade, ak sa neučili žiadny cudzí jazyk. Dnes sa vo väčšine častí sveta dá dohovoriť po anglicky, španielsky či francúzsky. Ak ale neovládate ani jeden zo svetových jazykov tak máte problém a neostáva vám nič iné, ako použiť svoje “ruky a nohy” a improvizovať. Zdá sa však, že v budúcnosti by jazyková bariéra medzi národmi mohla byť prekonaná pomocou najnovších technológií a pokroku v nositeľných zariadeniach a strojovom preklade. Spoločnosť Waverly Labs totižto na portáli IndieGoGo predstavila, teraz už úspešne financovaný, projekt Pilot, ktorý sa svojim konceptom a fungovaním približuje k univerzálnemu prekladaču, ktorý poznáme aj zo Star Treku.

real-time-translator-ear-waverly-labs-4

Bezdrôtové slúchadlá s futuristickým dizajnom umožňujú počuť okolie a zároveň takmer v reálnom čase prekladať, čo hovorí druhá osoba. Pilot vznikol na základe reálnej potreby jedného z jeho tvorcov vtedy, keď stretol francúzske dievča, ktoré nevedelo veľmi dobre po anglicky. Samotné zariadenie pozostáva z jedného slúchadla, ktoré však v prípade potreby môžete doplniť o ďalšie. To príde vhod najmä pri počúvaní hudby. Pilot tak môžete použiť aj ako bežné slúchadlá. Ako to celé funguje môžete vidieť vo videu.

O riadenie prekladu sa stará aplikácia v smartfóne. Tá umožňuje zmenu jazykov, medzi ktorými sa bude prekladať. V čase uvedenia na trh v roku 2017 majú byť podporované jazyky angličtina, španielčina, taliančina a francúzština, pričom neskôr má pribudnúť aj nemčina, arabčina a ďalšie. Koncová cena prekladača bude po uvedení do predaja 299$, na portáli IndieGoGo si ho však môžete predobjednať už dnes za 199$, prípadne vo zvýhodnenom balíku s viacerými kusmi.

 

Zdroj: indiegogo

11.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+