MojAndroid

Stále počúvame o tom, ako smartfóny zhoršujú naše vzťahy, pretože im venujeme strašne veľa pozornosti a neustále odpútavajú našu pozornosť. Teraz sa však karta obracia. Prichádza aplikácia, ktorá zo smartfónu spraví nástroj pre utužovanie vzťahov medzi deťmi a ich rodičmi.

Aplikácia Readmio je digitálnou knižnicou, ktorá úplne bezplatne prináša časom preverené klasiky ako napríklad jednotlivé Ezopové bájky, Palculienka od Hansa Christiana Andersena, Kráľ drozdia brada od Bratov Grimmovcov alebo kúsky od Pavla Dobšinského.

Siahnuť však môžete aj po ľudových rozprávkach a príbehoch z ďalekých krajín a kontinentov. Výber je skutočne rôznorodý a najlepšie na tom je, že takto rozsiahla knižnica je vždy na dosah ruky.

Aplikácia Readmio v úvode ponúkne prvých sto tradičných i menej známych rozprávok zo Slovenska aj zo sveta. Tieto viac ako rok pripravoval tím nadšencov.

Pri výbere toho správneho príbehu pre vaše ratolesti vhod určite príde sekcia Kategórie, v ktorej sú rozprávky rozdelené podľa veku a typu, no súčasne tu nájdete aj sekciu Výber redakcie s niekoľkými odporúčaniami. Prípadne môžete siahnuť po tom, čo je medzi používateľmi najpopulárnejšie.

Ku každej rozprávke je pripravený stručný úvod do príbehu, aby ste sa so svojimi nezbednými poslucháčmi mohli čo najlepšie rozhodnúť, do ktorého sveta fantázie sa vydáte dnes.

Obrovským plusom celej aplikácie je to, že vaše čítanie na vhodných miestach doprevádza zvukovými efektami a vynikajúco tak dotvára celkovú rozprávkovú a uvoľnenú atmosféru. Rozprávky jednoducho reagujú na váš hlas. Nemusíte stláčať žiadne tlačidlo ani nič podobné. Okrem toho je pripravená aj úvodná hudba, ktorá sa prehrá po otvorení rozprávky.

„Všetky rozprávky sme v nahrávacom štúdiu obohatili o zvuky a hudbu, čím získali celkom nový rozmer. To robí každú rozprávku jedinečnou a originálnou,” hovorí jeden z tvorcov Richard Gašperan.

Pomocou modernej technológie rozpoznávania reči čítané príbehy doslova ožívajú. Zvuková reakcia je na prečítané slovo alebo frázu mimoriadne presná.

„Keď napríklad mama prečíta vetu o tom, ako na dvore u Janka Hraška zakrochkajú svinky, deti krochkanie začujú. Takto ich čítanie oveľa viac baví a príbeh si dokážu lepšie predstaviť,“ vysvetľuje Ilya Novodvorskiy.

Aplikácia Readmio je prehľadná, používa sa intuitívne a stelesňuje skutočne dobre spracovaný nápad. Pre rodičov ide o vynikajúceho pomocníka, vďaka ktorému svoj smartfón môžu okrem plnenia pracovných povinností využívať aj na utužovanie rodinných vzťahov.

Pri čítaní rozprávok si môžete vybrať medzi svetlým a tmavým pozadím, podľa toho, čo momentálne viac vyhovuje vašim očiam, a taktiež tu môžete upravovať veľkosť textu či jas obrazovky.

V základnom prehľade dostupných rozprávok “Nové knihy” nájdete aj niekoľko tipov a zaujímavých článkov, ktoré vám môžu pomôcť pri rozprávkových večeroch. Základom je, aby ste nečítali príliš rýchlo a vyvarovali sa hlučnému prostrediu.

Mobilná aplikácia Readmio je dostupná pre iOS a Android a je možné si ju bezplatne stiahnuť už teraz. Readmio na začiatok ponúka rozprávky v troch jazykových mutáciách – v slovenčine, češtine a angličtine.

Pre stiahnutie aplikácie a následne pridanie dostupných rozprávok je potrebné internetové pripojenie, no pri samotnom čítaní už môžete byť offline.

Readmio: Bedtime Stories Aloud
Readmio: Bedtime Stories Aloud
Developer: Readmio
Price: Free
  • Readmio: Bedtime Stories Aloud Screenshot
  • Readmio: Bedtime Stories Aloud Screenshot
  • Readmio: Bedtime Stories Aloud Screenshot
  • Readmio: Bedtime Stories Aloud Screenshot
  • Readmio: Bedtime Stories Aloud Screenshot
  • Readmio: Bedtime Stories Aloud Screenshot
  • Readmio: Bedtime Stories Aloud Screenshot
19.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+