MojAndroid

Satelitné pripojenie sa stalo témou po tom, čo ho do svojich iPhonov integrovala spoločnosť Apple. Americký výrobca čipov Qualcomm v reakcii na to predstavil pre Android smartfóny projekt Snapdragon Satelitte. Podľa portálu GSMArena teraz tento projekt prekvapivo ukončil. Aký mal k tomu dôvod?

Výrobcovia smartfónov neprejavili záujem

Satelitné správy a konektivita sa stali témou s prestavením Apple iPhone 14. Qualcomm následne predstavil pre výrobcov Android smartfónov projekt Snapdragon Satellite s kooperácii s komunikačnou spoločnosť Iridium. Tá však teraz oznámila ukončenie dohody. Podľa jej tlačovej správy obidve strany úspešne vyvinuli a predviedli technológiu, ale výrobcovia smartfónov o ňu neprejavili záujem, čo viedlo Qualcomm k ukončeniu dohody.

Qualcomm Snapdragon Satellite
Qualcomm Snapdragon Satellite | Zdroj: GSMArena.com

To nemusí nutne znamenať, že satelitné pripojenie sa nekoná. Generálny riaditeľ spoločnosti Iridium uviedol, že odvetvie pokračuje v implementácii technológie do spotrebiteľských zariadení. Projekt Snapdragon Satellite však zostane len ako technologické demo. Qualcomm teda na celom projekte prerobil a napokon aj Iridium, ktorému klesli akcie po oznámení o 8 %.

Qualcomm Snapdragon Satellite
Qualcomm Snapdragon Satellite | Zdroj: GSMArena.com

Qualcomm uviedol minulý rok na trh čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 s možnosťou pripojenia k satelitom za predpokladu, že výrobcovia smartfónov pridajú potrebný anténny hardvér. Snapdragon Satellite mal byť uvedený na trh v druhej polovici tohto roka, ale s prerušením obchodu sa to určite nestane. Spoločnosť Qualcomm bude pokračovať v spolupráci s Iridium na vývoji súčasných riešení.

Náš tip
Netflix prichádza so zmenou. Kvantitu nahradí kvalita

 

12.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+