MojAndroid

Len pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali o projekte spoločnosti Qualcomm, ktorým boli inteligentné hodinky Toq. Už vtedy nám bolo jasné, že pôjde o zaujímavý projekt, ktorý rozvíri vody vo svojej kategórii a dnes, keď poznáme detaily a koncovú cenu týchto hodiniek, toto tvrdenie môžeme aj potvrdiť.

qualcomm-toq

Hodinky Qualcomm Toq ponúknu za $350 niekoľko výnimočných funkcií. Medzi najväčšie lákadlo môžeme označiť Mirasol displej, ktorý vytvoril samotný Qualcomm. Táto zobrazovacia jednotka ponúka výborné spracovanie farieb, pozorovacie uhly a hlavne vylepšenú viditeľnosť na priamom slnku, čo je veľmi dôležitou vlastnosťou hodiniek tohto typu. Pozitívnou vlastnosťou je tiež nízka energetická náročnosť displeja, čo zaručí niekoľkodňovú výdrž batérie. Medzi ďalšie funkcie hodiniek patrí zobrazenie notifikácií z pripojeného smartfónu, zobrazenie aktuálneho počasia, senzor pohybu, ovládanie prehrávača hudby, kalendár, zobrazenie SMS správ atď. Zabudnúť nesmieme samozrejme ani na moderný dizajn s viacfarebným spracovaním.

[embed width=”560″ height=”349″]http://youtu.be/YzTrqifCOhs[/embed]

Qualcomm bude svoje hodinky predávať v obmedzenom množstve a výhradne cez svoje vlastné obchodné zastúpenia. Ak sa preto chystáte zakúpiť si inteligentné hodinky Toq, budete sa musieť poponáhľať a už teraz začať sporiť. S cenovkou $350 totižto nejde o lacný špás, aj keď hodinky ponúkajú niekoľko zaujímavých funkcií. Sú však zaujímavejšie ako riešenie spoločností Samsung alebo Sony? Vyjadrite váš názor v komentároch pod článkom.

Náš tip
Sony SmartWatch 2 | Prémiové hodinky pre geekov

Zdroj: TechCrunch

18.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+