MojAndroid

Súčasný top procesor Snapdragon 810 bude čoskoro zrejme až druhým v poradí. Na konferencii MWC v Barcelone sa totiž už naznačuje niečo o novom Snapdragone s číslom 820. Kódové označenie nového čipsetu je zatiaľ Zeroth a architektúre CPU hovoria Kryo.

„Na MWC 2015 spravíme prvé kroky k uskutočneniu vízie s platformou Zeroth a pripraviť pôdu pre novú úroveň inteligencie a personalizácie mobilných zariadení. Inteligencia Zeroth sa bude niesť širokou škálou implementácie od automobilov cez wearables a smartfóny,“ vraví Cristiano Amon, výkonný viceprezident, Qualcomm Technologies.

Novú platformu Zeroth tvoria nové hardvérové a softvérové inovácie a je základom pre intuitívnejšie zážitky a prirodzenejšiu interakciu. Umožňuje to najmä nová vstavaná inteligencia a kognitívne funkcie. Práve učenie sa má byť špecialitou pre Zeroth, ktorá má byť základom pre:

  • Inteligentné pripojenie – zariadenia poskytnú najrýchlejšie pripojenie a bezproblémovú službu v rámci Bluetooth, WiFi a LTE
  • Vizuálne vnímanie – zariadenia by mali byť schopné zhotovovať kvalitné fotky či videá. Tie potom zjednodušujú vyhľadávanie určitého obsahu. Fotoaparáty môžu ľahšie rozpoznať scénu, objekty, prečítať text.
  • Zvýšená pohotovosť – zariadenie dokáže predpovedať potreby používateľa
  • Intuitívne zabezpečenie – zariadenia môžu byť bezpečnejšie vďaka pokročilej analýze správania. Môžu tak včas zistiť a ochrániť pred nebezpečným malwérom.
  • Rozpoznávanie zvuku a reči – zariadenia dokážu okamžite rozpoznať zvuky v okolí.

Qualcomm potvrdil, že nadchádzajúci Snapdragon 820 bude disponovať 64-bitovou architektúrou a k mobilným výrobcom by mali tieto čipy doraziť niekedy v druhej polovici tohto roka. Okrem nového procesora ale Qualcomm na MWC 2015 v Barcelone informoval aj o ďalšej novinke.

Ultrazvukový snímač odtlačkov prstov od Qualcommu

Spoločnosť Qualcomm dnes uverejnila informácie aj o ďalšej zo svojich noviniek – ultrazvukovom snímači odtlačkov prstov. Ten bude založený na Qualcomm Snapdragon Sense ID 3D Fingerprint Technology, teda technológii trojdimenzionálneho skenovania odtlačku s názvom Sense ID. Principiálne ide o veľmi prepracovaný systém, ktorý vysiela ultrazvukové vlny cez jednotlivé vrstvy kože na končekoch vašich palcov, čím vlastne vytvára 3D model jeho odtlačku, a nie len akúsi 2D schému.

odtlacok

Obrovskou výhodou takéhoto snímača odtlačkov je to, že dokáže fungovať aj cez kov, plast či sklo, takže vôbec nemusí byť odhalený, ako napríklad snímač odtlačkov na Samsungu Galaxy S6. Výrobcovia ho tak môžu pokojne umiestniť aj pod displej, čo je vízia, ktorú už viacerí z nich na výstave v Barcelone prezentovali. Takýto skener odtlačkov bude fungovať na zabezpečenej FIDO autentifikácii.

Na článku spolupracoval Ondrej Ličko.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+