MojAndroid

Qualcomm predstavil nasledovníka už dvojročného procesoru Snapdragon 675. Tým je nový Qualcomm Snapdragon 678. Pozrime sa spolu na to, čo od neho v budúcoročných smartfónoch môžeme očakávať.

Qualcomm spomína, že tento procesor prináša vyššiu rýchlosť pri nižšej spotrebe batérie. Takže umožní strednej triede byť ešte efektívnejšou, inými slovami pripravenou pre rok 2021.

Qualcomm Snapdragon 678: Špecifikácie

Novinka je postavená na jadre Kryo 460 a s GPU Adreno 612. Ako bolo spomenuté, procesor prinesie vyšší výkon pri nižšej spotrebe batérie, strhujúcejšiu zábavu, nové možnosti dynamického fotografovania a natáčania videí.

Qualcomm Snapdragon 678 prináša aj Qulacomm Spectra 50L ISP modul pre lepšie spracovanie fotografií. Vďaka tomu by sme sa mali dočkať kvalitnejších výsledných fotografií bez ohľadu na to, aký snímač bol v telefóne použitý. Procesor prináša aj 3. generáciu umelej inteligencie (AI) – Qualcomm AI Engine. Umožňuje tiež použitie technológií, ako napríklad laserové zameriavanie objektov, Režim nízkeho svetla (teda Nočný režim) a lepší Portrétový režim.

Zlepší sa aj renderovanie objektov, vďaka Kryo 460 jadrám a rýchlejšiemu grafickému čipu Adreno 612. Uvidíme, ako si tento procesor poradí v hrách, ale to si budeme musieť počkať na prvé zariadenia s týmto procesorom.

Procesor využije aj najnovší LTE (4G) modem – Snapdragon X12. Výsledkom by mali byť vyššie rýchlosti nahrávania a sťahovania, spomína Android Community.

Náš tip
Súťaž: Odpovedzte správne na súťažné otázky a vyhrajte 6x Huawei P Smart 2021

17.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+