MojAndroid

Qualcomm na Computexe predstavil nový procesor určený pre nositeľné zariadenia. Ten by mal doplniť už existujúci procesor Snapdragon Wear 2100, ktorý Qualcomm predstavil niekoľko týždňov dozadu. Novinka však nemá namierená do tých najvybavenejších inteligentných hodiniek a je skôr určená pre fitness trackeri a zariadenia pre deti.

Výhodami nového čipu je predovšetkým jeho veľkosť, energetická efektívnosť a samozrejme aj podpora LTE a 3G konektivity. V zozname podporovaných štandardov ale nájdete aj WiFi a Bluetooth. Zariadenia s týmto čipom bude možné ovládať aj hlasom. Okrem toho, Qualcomm dokáže na základe signálu z mobilnej sieti zistiť polohu zariadenia, čo príde vhod najmä v hodinkách pre detských používateľov. Pomocou nich bude možné určiť polohu dieťaťa, čo ocenia najmä rodičia.

Nový čip je už dostupný pre výrobcov a je teda len otázkou času, kedy sa s ním objavia aj prvé zariadenia. Dočkať by sme sa ich mohli už v priebehu nasledovných týždňov.

Zdroj: theverge

31.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+