MojAndroid

Okrem toho, že Qualcomm predstavil svoj najnovší procesor Snapdragon 835, tak priblížil aj detaily ohľadom novej generácie rýchleho nabíjania Quick Charge. Inovovaná technológie samozrejme nesie názov Quick Charge 4.0 a prináša so sebou viacero vylepšení. Tým najpodstatnejším je opäť rýchlejšie nabíjanie, ktoré dokáže za 5 minút dodať zariadeniu energiu až na 5 hodín prevádzky. To znamená, že batéria s kapacitou 2750 mAh sa na 50% svojej kapacity dokáže vďaka QC 4.0 nabiť už za 15 minút!

qualcomm-quick-charge-4-0-features

Nový Quick Charge 4.0 oproti predchádzajúcej generácii prináša až o 20% rýchlejšie a o 30% efektívnejšie nabíjanie. Takéto zrýchlenie bolo možné vďaka tomu, že Qualcommu sa pomocou nových technológií a  algoritmu INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage) podarilo znížiť teplotu pri nabíjaní, a to až o 5°. Vďaka tomu je prenos energie maximálne efektívny a nedochádza k prílišnému prehrievaniu zariadenia. Zaujímavosťou je, že spoločnosť si osvojila aj nové štandardy, vrátane USB PD (Power Delivery) a Googlovskej špecifikácie pre nabíjanie cez USB C.

qualcomm-quick-charge-4-0-features-1

 

Qualcomm tiež prezradil, že v súčasnosti je na svete už viac ako 600 miliónov zariadení kompatibilných s Quick Charge 2.0 alebo 3.0. Tie pochádzajú od viac ako 150 výrobcov, ktorí tento štandard rýchleho nabíjania použili vo viac ako 100 modeloch smartfónov a 300 modeloch rôzneho príslušenstva. Samozrejme, nový procesor Snapdragon 835 Quick Charge 4.0 už podporuje, a tak sa môžeme tešiť na to, že v budúcom roku budeme nabíjať opäť rýchlejšie a spoľahlivejšie.

Zdroj: whatsontech

 

18.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+