MojAndroid

Qualcomm na výstave CTIA Wireless 2012 v USA, predstavil dve novinky, ktoré by sa v blízkej budúcnosti mohli objaviť aj v mobilných zariadeniach. Vo svojom stánku demonštroval zariadenie, ktoré dokáže natáčať priestorový zvuk vo formáte Dolby Digital 5.1 v reálnom čase. Išlo o mobilné zariadenie Qualcomm, ktoré bolo vybavené štvoricou mikrofónov, dvoma na každej strane. Qualcomm však tvrdí, že takýto zvuk dokáže zaznamenať aj pomocou dvoch mikrofónov.

Inou novinkou je tiež tablet, ktorý ako prvý na svete disponuje autostereoskopickým displejom s Full HD rozlíšením 1920×1080 px. Technológia 3D zobrazovania bola ukázaná na vývojárskom zariadení spoločnosti. Qualcomm tablet okrem priestorového zobrazovania 3D multimédií priamo na displeji, umožňuje aj konverziu 2D obrazu do 3D. Príkladom použitia môže byť napríklad prehrávanie filmov alebo hranie hier, ktoré boli pôvodne vytvorené pre 2D displeje, v novej 3D dimenzii.

Chceli by ste niektorú z technológií demonštrovaných Qualcommom vidieť aj vo svojom mobilnom telefóne alebo tablete? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: phandroid.com

11.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+