MojAndroid

Siete 5G boli jednou z najdôležitejších tém tohtoročnej výstavy MWC v Barcelone. Táto technológia je stále iba v zárodku, no technologické spoločnosti nám sľubujú, že jej implementácia bude oveľa rýchlejšia ako v prípade 4G. Podľa spoločnosti Qualcomm budeme musieť na prvé smartfóny s touto technológiou čakať už iba niečo vyše dvoch rokov.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 835: Takto obstojí v porovnaní so súčasnými vlajkovými loďami

Aktuálny odhad výrobcu mobilných čipov hovorí o tom, že prvé 5G smartfóny uvidíme približne v polovici roku 2019. Môžeme predpokladať, že pôjde iba o experimentálne smartfóny, ktorých úlohou bude demonštrovať novú technológiu.

Okrem toho sa môžeme tešiť aj na to, že Qualcomm bude chcieť implementovať zaujímavú funkciu. Tá umžoní konštantné pripojenie k 4G, ktoré bude aktivované v prípade, že stratíte pripojenie k 5G sieti.

Je potrebné spomenúť, že viacerí výrobcovia už uviedli 5G modemy, ktoré dokážu spolupracovať s novými sieťami. Do telefónov sa táto technológia ešte iba dostane, no podľa aktuálnych dohadov ju v bežných smartfónoch uvidíme približne v roku 2020.

Zdroj: The Street, baystreet

8.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+