MojAndroid

23. septembra 2008 vystúpili na pódium zástupcovia spoločností Google a T-Mobile, aby svetu ukázali prvý smartfón s Androidom na svete. T-Mobile G1, známy aj ako HTC Dream, bol v deň svojho predstavenia revolučným a bol prvou ozajstnou konkurenciou pre vtedy nový iPhone od Apple. Dotykový displej s kombináciou hardvérovej klávesnice mali v obľube hlavne podnikatelia, ktorí cez mobily písali prvé e-maily a zadávali poznámky či udalosti do kalendáru, takže bol HTC Dream na poli vtedajších smartfónov naozaj vítanou novinkou. Smartfón so špecifikáciami ako 528MHz procesor, 192MB RAM, 256MB vnútornou pamäťou, 3Mpix fotoaparátom a displejom s veľkosťou 3,2 palca a rozlíšením 320 x 480 pixelov, si kúpil aj náš šéf Michal, pričom jeho T-Mobile G1 máme dodnes vystavený v redakcii ako okrasu, ktorá je však plne funkčná a bez akejkoľvek vady.

T-Mobile_G1_113_1000x664

23. september bol aj dňom, kedy Google ukázal prvýkrát svoj systém verejnosti. Ide tak aj o neoficiálne narodeniny samotného Androidu, ktorý bol prvýkrát dostupný pre verejnosť práve v T-Mobile G1. Odvtedy prešlo niekoľko dlhých rokov, ktoré zmenili svet smartfónov o 360 stupňov. Aj dnes je ale Android jednotkou na trhu so smartfónmi a tabletmi, pričom má tendenciu ďalšieho rastu. Smartfónu T-Mobile G1 a Androidu týmto prajeme všetko najlepšie a ďalšie úspechy v najbližších rokoch! Priznajte sa, aký prvý smartfón s Androidom ste si kúpili vy? :)

23.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+