MojAndroid

Ak si spomínate, minulý rok mal Google výrazné problémy s distribúciou modelu Nexus 4 a mnohí zákazníci na svoje telefóny museli čakať dlhší čas. Tento rok je situácia ešte zložitejšia, niektorí objednávajúci už dostali potvrdenie o odoslaní tovaru, iní naň ešte len čakajú a celkovo sa zásoby Nexusu 5 rýchlo stenčujú. Prvý prípad dokazuje bezproblémové zadávanie väčšiny doterajších objednávok, ako aj skutočnosť, že v Google už začali prvé z nich zákazníkom expedovať. Medzi takýchto šťastlivcov patrí napríklad Cameron Summerson z portálu androidpolice.com.

Nexus 5 potvrdenie objednávky

Jeho kolegovia, ktorí svoje objednávky realizovali v takmer rovnakom čase, však ešte potvrdenie o odoslaní zásielky zatiaľ nedostali, čo môže značiť, že objednávky sú vybavované vo viacerých distribučných centrách. Každopádne, podľa prvotného vyjadrenia uvedeného v obchode Google Play sa prvé objednávky mali začať realizovať až 5. novembra, takže takýto rýchly začiatok odosielania Nexusov je úspechom.

Nie všetko však funguje dokonale. Prvé várky a zásoby Nexusu 5 sa zrejme rýchlo míňajú a asi budú rýchlo vypredané. Čierna 16 GB verzia istý čas v americkom obchode Play figurovala ako vypredaná, potom bola vrátená do obchodu s termínom expedície 8. novembra a aktuálne je opäť nedostupná. Ostatné verzie sú zatiaľ k dispozícii, je však zrejme len otázkou krátkeho času, kým sa vypredajú. Ako uvádza gsmarena, v britskom obchode Play by sa obe biele verzie sa mali distribuovať do 1-2 pracovných dní, čierne po 8. novembri. V nemeckom je čierna 16 GB verzia vypredaná a na ostatné verzie sa môže čakať aj 2-3 týždne.Ak teda máte záujem o Nexus 5 a ste v krajine, kde sa dá objednať z obchodu Play (alebo máte obdobnú možnosť), s kúpou príliš neváhajte, keďže prvé zásoby sa rýchlo míňajú.

Zdroj: androidpolice.com, phonearena.com

1.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+