MojAndroid

Nová generácia osemjadrových procesorov Exynos od spoločnosti Samsung, ktorá bola predstavená počas veľtrhu CES 2013, rozpútala vlnu otázok o tom aký výpočtový výkon ponúkne a najmä či sa objaví v pripravovanom smartfóne Galaxy S IV. Dnes sa v stánku spoločnosti ARM na MWC 2013 objavil prototyp tabletu s týmto procesorom, ktorý poskytuje pohľad na technológiu rýchleho prepínania medzi štvoricou výkonných a štvoricou energeticky úsporných jadier.

Samsung Exynos 5 Octa MWC 2013

Exynos 5 Octa ponúka až 8 ARM jadier, ktoré sú pomenované big.LITTLE. Štyri z nich sú energeticky úsporné Cortex-A7 jadrá, ktoré sú zapnuté v prípade že úlohy nepotrebujú veľký výkon, napr. prezeranie webu alebo sledovanie videa. Ďalšie štyri Cortex-A15 jadrá poskytujú dostatočný výpočtový výkon pre náročnejšie úlohy, ako napríklad hry. Na nižšie uvedenom videu môžeme vidieť, ako rýchlo dokáže procesor prepínať medzi jednotlivými jadrami, aby poskytol zariadeniu dostatočný výkon pri minimálnej spotrebe energie. Zatiaľ sa však nevie, aký grafický čip je použitý v novom Exynose a nie sú dostupné ani výsledky benchmark testov.

Zdroj: engadget

25.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+