MojAndroid

Závideli ste niekedy používateľom smartfónov Desire HD a Desire Z pre ich fungovanie s webom htcsense.com? Ak áno máme pre vás typ pre aspoň čiastočnú náhradu. Developer z webového portálu xda-developers “richbayliss” vyvinul aplikáciu s názvom Promethium spolu s webovým rozhraním podobným tomu od HTC. Aspoň čo sa funkcionality týka :). Ale poďme si ukázať samotnú aplikáciu.

Pred tým ako budete chcieť vyskúšať túto službu je potrebné nainštalovať klientskú časť programu. Tu môžete stiahnuť na fóre XDA alebo použite nasledovný link. Po úspešnej inštalácii sa pustíme do registrácie. Spustíme Promethia a kliknutím na tlačidlo menu sa nám objaví možnosť “Register”. Po zadaní mailu ako prihlasovacieho mena a hesla dôjde ku spojeniu so serverom Promethia.

Teraz sa už môžete prihlásiť na http://promethium.mobi .

Grafické prostredie stánky je jednoduché a účelné a skôr zamerané na funkčnosť, ale svojím vzhľadom určite neurazí. Aplikácia a webové rozhranie sú zatiaľ stále v štádiu vývoja a autor píše o troch verziách s rôznou funkcionalitou. Zatiaľ je dostupná len Basic verzia, ktorá je zadarmo. Jej funkcionalita je obmedzená a umožňuje funkcie prezvonenia a vyhľadania telefónu pomocou GPS.

Ostatné dve verzie budú spoplatnené, ale nejedná sa o nijak závratné ceny. Za Standard verziu zaplatíte približne 1,2€ a za Expert 3,5€. Pozrime sa aké funkcie platené verzie programu ponúknu:

Standart/Expert

  • Jedno zariadenie na konto/viac zariadení na konto (maximálne 5)
  • GPS lokalizácia
  • Lokalizácia pomocou mobilnej siete (nie je potrebné mať zapnuté GPS)
  • Prezvonenie na telefón
  • Priebežné sledovanie polohy (LiveTracking)
  • Softvérové updaty na 12 mesiacov

Služba počas testovania fungovala bez problémov. Nevýhodou je najmä nutnosť zapínania aplikácie – uvítal by som keby sa hneď po spustení telefónu Promethium automaticky spustil a prihlásil na server.

Nedá sa úplne povedať, že aplikácia je náhradou za htcsense.com. Nepochybne sa však jedná o zaujímavú alternatívu a dúfajme, že časom autor pridá ďalšie funkcie.

30.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+