MojAndroid

Mnohí z vás sa už určite stretli so situáciou, keď ste si povedali, že by sa vám zišiel doma projektor. Či už pri prezeraní fotografií z dovolenky alebo prehrávaní svadobného videa, projektor má určite svoje využitie. Problémom ale je, že väčšina kvalitných projektorov má skutočne vysokú cenu, ktorou mieri skôr na profesionálne využitie. Dnes sa už ale nájdu aj také projektory, ktoré sú na domáce použitie dostatočné a zároveň nestoja tak veľa. Skvelú ponuku projektorov teraz nájdete aj v obchode GearBest.com, kde sú mnohé projektory v akcii, ktorá ale netrvá veľmi dlho, a tak sa v prípade záujmu budete musieť poponáhľať.

Ak je vašou prioritou pri kúpe projektoru najmä cena, určite oceníte zariadenie X6 LCD Projector, ktoré patrí medzi najdostupnejšie vo svojej kategórii. Ide o kompaktný projektor pre domácnosti, kde nie je predpoklad projekcie na extrémne veľkú plochu a pri vysokej úrovni osvetlenia. Projektor disponuje jasom obrazu 800 lumenov s kontrastom 500:1. Najvyššie rozlíšenie je na úrovni 1080p Full HD a využívať môžete obraz s pomerom strán 16:9 aj 4:3. Projektor funguje dobre pri použití na vzdialenosť 50 – 250 cm, takže ide naozaj o zariadenie pre domáce použitie. Nájdete tu všetky potrebné porty vrátane HDMI, USB, VGA a čítačky pamäťových kariet. To všetko dostanete v aktuálnom výpredaji za skvelú cenu 44,68 USD.

projektor-3

Ak už očakávate trochu vyššiu kvalitu obrazu a plánujete projektor využívať častejšie, možno vás skôr osloví model GM60 LCD Projector s natívnym rozlíšením 800 x 480 pixelov a podporou prehrávania s rozlíšením 1080p. Aj toto zariadenie má veľmi kompaktné rozmery a ak ho nebudete zrovna používať, ľahko ho ukryjete v zásuvke či skrini. Jas obrazu je na úrovni až 1000 lumenov a projektor môžete použiť na vzdialenosť až do 4 metrov. LED zobrazovacia technológia by sa mala postarať o fungovanie po dobu  až 30 000 hodín a aj v tomto prípade tu nájdete všetky potrebné porty. Okrem toho má projektor zabudovaný aj vlastný reproduktor, takže si môžete vychutnať aj lepší zvuk, ako napríklad z bežného laptopu. Tento projektor vás vyjde na 76,89 USD.

projektor-4

Ak už hľadáte skutočnú kvalitu, GearBest má odpoveď aj pre vás. Projektor MDI M8 je naozaj profesionálne zariadenie s množstvom funkcií a možností. V tomto prípade už ide o mini-počítač, ktorý funguje s operačným systémom Android a poháňa ho štvorjadrový procesor. Vďaka tomu viete projektor používať aj bez akéhokoľvek pripojeného zariadenia. Poteší aj vstavaná batéria s kapacitou 8000 mAh, vďaka ktorej viete zariadenie využívať aj bez pripojenia do elektriny. Obraz môžete premietať na vzdialenosť až 5 metrov, takže tento projektor využijete aj vo väčšej kancelárii. Nájdeme tu aj 8 GB vnútornej pamäte, vďaka ktorej si môžete do zariadenia stiahnuť aj skutočné aplikácie či hry. Okrem toho sa projektor pripojí k Wi-Fi a nájdeme tu aj pripojenie pomocou technológie Bluetooth. V tomto prípade má zobrazovaný obraz kontrast až 10000:1, takže sa môžete spoľahnúť na skutočnú kvalitu zobrazenia. Cena tohto profesionálneho projektoru je 383,68 USD.

projektor-5

Zdroj: GearBest.com

8.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+