MojAndroid

Spoločnosť Google bez väčšej publicity predstavila Project Relate, ktorý by mal pomôcť ľudom s poruchou reči v dôsledku vážnej choroby. Informáciu priniesol portál 9to5Google.

Google už hľadá pre projekt anglicky hovoriacich testerov

Jedným z riešení, ktorým dnes môžu ľudia s poruchou reči komunikovať so svojím okolím pomocou smartfónu, je bežný prevod textu na hlas. Tento spôsob môže byť však často zdĺhavý a nepohodlný. Project Relate by mal preto umožniť ľudom so zhoršenou výslovnosťou previesť ich hlas do zrozumiteľnejšej podoby obyčajným diktovaním textu. Zároveň im má zjednodušiť interakciu s Google Asistentom.

Spoločnosť Google už pre tento projekt aktívne vyhľadáva anglicky hovoriacich testerov v štyroch krajinách – USA, Austrália, Kanada a Nový Zéland. Na rovnakej myšlienke Google pracoval aj v minulých rokoch. Project Euphonia mal za cieľ lepšie porozumieť ľuďom s poruchami reč kvôli chorobám, ako je ALS, detská mozgová obrna, Parkinsonova choroba, mŕtvica alebo traumatické poranenie mozgu.

Aplikácia Relate bude mať tri funkcie

Napriek predstaveniu projektu, jeho aplikáciu zatiaľ nenájdete v obchode Google Play. Kedy sa tak stane, Google ešte neoznámil. Aplikácia projektu má mať podľa popisu tri funkcie:

  • Počúvanie: Prostredníctvom funkcie Počúvať aplikácia Relate prepisuje vašu reč na text v reálnom čase, takže môžete kopírovať a vkladať text do iných aplikácií alebo nechať ľudí čítať, čo im chcete povedať.
  • Opakovať: Funkciu Opakovať môžete použiť na zopakovanie toho, čo ste povedali, pomocou čistého, syntetizovaného hlasu. Môže to byť užitočné najmä pri osobnom stretnutí alebo vtedy, keď chcete vysloviť príkaz do smart zariadenia s hlasovým asistentom v domácnosti.
  • Asistent: Táto funkcia umožní hovoriť priamo s Google Asistentom z aplikácie Relate a zadávať mu rôzne úlohy, ako je zapnutie svetiel alebo prehrávanie skladby.
Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE 5G: Prvé obrázky a špecifikácie unikli na internet

 

 

14.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+