MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

holci56 sa pýta…

Honor Watch-235 nie sú rozpoznateľné cez Bluetooth v smartfóne. Dobrý večer, chcel by som na smartfóne Samsung Galaxy J5 2016 (Android 7.1.1) využívať službu Dôveryhodné zariadenia, ale hodinky sa nedajú nájsť. Použil som aplikáciu Huawei Mobile Services aj aplikáciu Zdravie. Ďakujem.

Bežné problémy s Bluetooth

Bezdrôtová technológia Bluetooth je skutočne praktická, no iba vtedy, keď funguje. Jej najväčšou slabinou je práve prvotné pripájanie, ktoré nám neraz robí vrásky na čele. Výrobcovia príslušenstva chcú, aby sme pre pripájanie využívali ich mobilné aplikácie, ktoré často fungujú ešte horšie ako klasické párovanie telefónu a zariadenia.

Podobné problémy preto nie sú vôbec ničím výnimočným. V tomto konkrétnom prípade by sme poradili zariadenie úplne odpárovať, teda vymazať zo známych zariadení v zozname Bluetooth. Používateľ totiž ďalej v komentároch dodal, že zariadenie je skutočne pripojené a v aplikácii na telefóne mu dokonca zobrazuje stav batérie hodín.

Práve prvé párovanie medzi telefónom a príslušenstvom je často veľmi dôležité a ak sa toto nepodarí správne, môžu sa vyskytnúť ďalšie problémy s používaním zariadení.

Problémy s pripájaním

Bluetooth pripájanie je totiž v niektorých prípadoch až príliš automatické. Ak sa nachádzate na mieste, kde máte jedno zariadenie a jeden kus Bluetooth príslušenstva, ktoré idete pripájať po prvýkrát, máte veľkú výhodu. Takýchto miest je ale čoraz menej a v našom okolí je často množstvo telefónov, tabletov, počítačov, hodiniek, náramkov a slúchadiel, ktoré by sa teoreticky mohli navzájom pospájať.

Aj preto je vždy dôležité mať prehľad o tom, s akými zariadeniami je vaše príslušenstvo spárované a ktoré z týchto zariadení má aktívne Bluetooth pripojenie. Nie raz sa nám stalo, že sme slúchadlá nedokázali pripojiť k telefónu iba preto, že sme si nevšimli, že sa slúchadlá zakaždým pripojili k počítaču.

Je preto dobré naraz manipulovať iba s jedným zariadením a iba s jedným kusom príslušenstva. Bluetooth technológia nám prináša skutočne veľké množstvo výhod, no zároveň aj problémov. Ak ale zvládnete pripojenie zariadenia, väčšinou už máte všetky starosti za sebou a môžete si užívať práve tie pozitíva, ktoré Bluetooth zariadenia majú.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

17.2.2019
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+