MojAndroid

Vo svojej nedávnej správe vykázalo HTC tržby vo výške 522 000 000 $, čo predstavuje o čosi väčší zisk, ako tomu bolo v predchádzajúcom štvrťroku. Nie je však žiadnou novinkou, že príjmy  spoločnosti z roka na rok výrazne klesajú, o čom sa napokon môžete presvedčiť aj na nižšie zobrazenom grafe.

Za tretí štvrťrok sa tejto taiwanskej spoločnosti podarilo zarobiť o 3,2% viac, ako za ten predošlý, avšak stále ide o masívny pokles oproti rovnakému obdobiu minulého roku – tržby klesli až o 27,1%. Ak si zhrnieme rok ako takmer kompletný celok, HTC zarobilo za 11 mesiacov roku 2013 6,5 miliardy $, stále sa však jedná o výrazný pokles oproti roku 2012.

HTC plánuje dodať v štvrtom štvrťroku priblížne 5,2 miliónov smartfónov, čo je o 16,2% menej, ako za rovnaké obdobie minulého roku. Spoločnosť viní za klesajúce tržby nedostatok dodaných smartfónov, vrátane topmodelu HTC One Max.

htc graf

Spoločnosti by mohla pomôcť ich nová vlajková loď, HTC M8, čo by mal byť nástupca obľúbeného modelu HTC One. O M8 kolujú rôzne špecifikácie, ako napríklad 5-palcový 1080p displej, podobný fotoaparát HTC One, či rýchlejší procesor Snapdragon 800. M8 by mohol byť predstavený najskôr vo februári 2014, HTC pravdepodobne iný model do tejto doby nepredstaví.

Situácia ohľadom HTC je teda zlá, uvidíme, ako tomu bude v nasledujúcom roku. Zatiaľ čo Samsung v súčasnej dobe ovláda trh so smartfónmi v Európe, taiwanská spoločnosť sa trápi. Čo si myslíte vy, podarí sa HTC odraziť odo dna a dostane sa opäť tam, kde bolo predovšetkým v rokoch 2007-2008?

Zdroj: Androidauthority

5.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+