MojAndroid

Stalo sa vám už niekedy, že ste zabudli na svoju partnerku alebo partnera pri hraní hier, prezeraní Facebooku alebo čítaní mailov, zatiaľ, čo on/a túžobne očakávali vašu prítomnosť vo svojej blízkosti? Ak áno, tak ste na tom podobne ako tretina Američanov podľa najnovšej štúdie spoločnosti TeleNav.

 

 

Prieskumu spoločnosti TeleNav sa zúčastnilo viac ako 500 ľudí, a odpovedali na otázku, čoho by sa vzdali na týždeň ak by mali prísť na tento čas za výmenu o svoj smartfón. Tretina opýtaných by sa radšej vzdali sexu po dobu siedmich dní, než by sa zaobišla bez smartfónu, až 70 percent týchto ľudí boli ženy. Počítače a topánky boli dôležitejšie ako smartfón pre približne každého piateho človeka. Viac ako 70 percent ľudí tvrdilo, že by im neprekážalo sa vzdať alkoholu na sedem dní. Čokoláda skončila s 63 percentami, 55 percent by sa vzdalo kofeínu a cvičenia na 54 percent.

Používatelia iPhonu v tomto prieskume vyšli ako viac závislí na svojich prístrojoch. Štyridsať tri percent z používateľov iPhone by nemal problém vzdať sa na týždeň topánok. Podobné percento by sa vzdalo aj svojej kefky na zuby, len aby mali pri sebe svoj iPhone. Iróniou je, že 83 percent používateľov iPhone radšej preferujú iného používateľa iPhone ako romantického spoločníka. Neprekážal by im dokonca ani nedostatok ústnej hygieny, keď by tento nemal ani svoju kefku na zuby. Až 20 percent by sa vzdalo ďalších významných vecí vo svojom živote len aby im nechýbal ich smartfón vo vrecku. Desať až osemnásť percent ľudí so smarfónmi dokonca ukončilo svoj vzťah e-mailom, textovou správou, hovorom alebo aktualizáciou statusu na Facebooku či Twitteri. Pokiaľ ide o spanie, 66 percent ľudí má svoj smartfón po ruke aj počas noci, na nočnom stolíku alebo v posteli.

Asi 20 percent opýtaných by radšej stratilo svoju kabelku alebo peňaženku, ako smartfón a 31 percent pravidelne kontroluje svoj telefón v kine. Zhruba polovica z iPhone a Android používateľov smartfónov, používa telefón na aktualizáciu sociálnych sietí. Používatelia Androidu a BlackBerry sú najviac šetrný, viac ako 60 percent z nich nezaplatilo za aplikáciu viac ako 1 dolár. Na druhej strane používatelia iPhone s dvojnásobne vyššou pravdepodobnosťou ako používatelia Androidu zaplatili na aplikáciách viac ako 40 dolárov.

Zdroj: http://www.digitaltrends.com/

12.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+