MojAndroid

ChangeWave je výskumná agentúra, ktorá sa venuje nezávislým výskumom a spravodajstvo už 9 rokov. Jednou z posledných správ je prieskum vykonaný na vzorke 4163 spotrebiteľov, s cieľom získať nový pohľad na trendy a dopyt v oblasti smartfónov. Porovnanie sa zameriava na Apple vs Android, a IOS verzus Android, pokles RIM je  niekoľkonásobný.

 

 

Prvá tabuľka nám ukazuje predpovede z januára 2008 a ukazuje trendy a predpovede o budúcich nákupoch a preferenciách. V tom čase bol v popredí RIM, ale mal tendenciu klesať. Od septembra 2009, kedy nastal veľký boom Androidu, ostal na tej istej úrovni. Zdá sa, že Android sa pomaly stáva preferovaným mobilným operačným systémom, ale stále prebieha tesný súboj s Apple. Informácie z júna 2011 hovoria o tom, že existuje až 46% používateľov, ktorí momentálne preferujú na Apple, na druhej strane Android je na úrovni 32%. Sú to údaje, ktoré sa však každým dňom menia.

Kým Apple zostal približne na rovnakej úrovni posledné roky, Android jasne valcuje a prediera sa na popredné miesto. BlackBerry a RIM sa začal potápať. Ďalším faktorom je spokojnosť s OS. Množstvo telefónov a vlastné používateľské rozhranie s rôznymi platformami však môžu ovplyvniť výsledky.  

To naznačuje, že keď sa opýtate na spokojnosť so svojím mobilným OS približne 70% používateľov iOS reagovali slovami “veľmi spokojný”, v porovnaní s obyčajnou polovicou (50%) z Android používateľov. To môže byť spôsobené z množstvom rôznych verzií ale celkovo je trend pozitívny a spokojnosť bude rásť. Treba však spomenúť aj fakt, že používatelia Windows Phone 7 sú oveľa spokojnejší v hodnotení, v porovnaní so starými Windows Mobile, a znovu RIM je posledný.

Zvyšok prieskumu hovorí hlavne o Apple a iOS rovnako ako RIM / Blackberry.

Na záver si treba uvedomiť fakt, že Android má 550 000 aktivácií každý deň, teda už dnes môžeme povedať, že údaje sú neaktuálne.

A čo hovoríte na Android vy, naši čitatelia? Ste spokojní s Androidom? A je nás viac ako 50%?

Zdroj: www.androidcommunity.com

 

20.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+