MojAndroid

Hoci spoločnosť Prestigio poznáme hlavne ako výrobcu lacných Android telefónov a tabletov, ich portfólio produktov obsahuje aj rôzne príslušenstvo, či najnovšie aj prvky pre inteligentnú domácnosť. V Rusku totižto Prestigio predstavilo sadu svojich prvých inteligentných žiaroviek označovaných ako Smart LED Light. Okrem svojho spracovania a funkcií zaujmú tieto žiarovky aj tým, že ich môžete ovládať cez svoj mobil či tablet pomocou technológie Bluetooth. Po technickej stránke žiarovky ponúkajú studené svetlo (5000 K), teplé svetlo (3000 K)  a celé farebné spektrum, ktoré v žiarovke môžete meniť priamo v aplikácii. Svietivosť je 500 lumenov. Životnosť žiaroviek je 25 000 hodín, čo je na tomto trhu nižší priemer, pričom si ich môžete zakúpiť ako náhradu za 60W žiarovky vo vašej domácnosti. Spotreba všetkých batérií sa pohybuje na úrovni od 0,5 po 7 W.

prestigio-ziarovky-4

prestigio-ziarovky-1 prestigio-ziarovky-2 prestigio-ziarovky-3

Vďaka technológii Bluetooth 4.0 môžete všetky z týchto žiaroviek ovládať až zo vzdialenosti 15 metrov. Slúžiť na to bude aplikácia s názvom Prestigio Smart Home, ktorú si budete môcť zabezpečiť aj PIN kódom. Z funkcií sú dostupné nastavenia pre jas, čas zapnutia a vypnutia, jednorázové zapnutie a vypnutie, či farbu svetla pri tretej zo spomínaných žiaroviek. Zaujímavou funkciou je blikanie žiaroviek podľa melódie hudby, ktorá hrá v miestnosti. Cena ani predpokladaný príchod týchto žiaroviek na náš trh zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: Gigaz via SvetAndroida

13.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+