MojAndroid

Google Assistant je veľmi šikovný pomocník, ktorý je zo dňa na deň stále viac populárny a rozšírený. Vďaka vývojárom vie ponúknuť stále viac možností a skvelých funkcií. Jednou z nich je aj preklad v reálnom čase, ktorý na svet prišiel spolu so slúchadlami Pixel Buds. Tento preklad bol doposiaľ dostupný práve len pre ne, čo sa však mení.

Už nielen pre Pixely

Minulý rok bol predstavený Google Pixel 2 a spolu s ním aj lákavý kus príslušenstva – Pixel Buds. Ako sa ukázalo neskôr, neboli tak dokonalé hlavne v oblasti zvuku, čím by si obhájili vyššiu cenu. Zato preklad v reálnom čase bol dobrým argumentom na ich kúpu.

Minulý rok boli predstavené ku Pixelu 2 aj slúchadlá Pixel Buds, ktoré priniesli preklad v reálnom čase
Minulý rok boli predstavené ku Pixelu 2 aj slúchadlá Pixel Buds, ktoré priniesli preklad v reálnom čase

Podporovaný však bol len za predpokladu, že ste mali aj Pixel 2. To mohlo mnohým prekážať. A práve preto sa Google rozhodol, že preklad v reálnom čase budú môcť podporovať aj ostatné slúchadlá, ktoré disponujú Google Assistantom.

Už teraz je ich mnoho

Ak sa pýtate, ktoré zo slúchadiel podporujú službu Google Assistant, odpoveď nájdete aj na našom webe, kde sme vám priniesli niekoľko článkov o takýchto modeloch. A málo ich teda rozhodne nie je, hoci dokáže občas (ne)milo prekvapiť ich cena.

Okrem vyššie spomínaných Pixel Buds bude teda preklad dostupný aj pre Bose Quiet Control 35 II, Sony WI-1000X, Sony WH-1000XM2, Sony WH-1000XM3 a niekoľko modelov od spoločnosti JBL. Ak si takúto funkciu chcete vyskúšať aj vy, stačí povedať frázu “Hey Google, help me speak X” do slúchadiel, alebo vášho smartfónu.

17.10.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+