MojAndroid

Opera ponúka svoj obľúbený prehliadač aj fanúšikom Android telefónov. Opera Mini pre Android ponúka rýchlejšie a nákladovo efektívnejšie prehliadanie webu. Opera používa výkonné servery pre kompresiu dát až o 90% pred odoslaním stránky do telefónu a tak je surfovanie oveľa rýchlejšie. Navyše to ocenia užívatelia, ktorí takto šetria svoje sťahované dáta. Opera uvoľnila poslednú verziu Mini 5 beta, táto verzia je taktiež úplne zadarmo.

Prehliadač Opera Mini 5 beta funguje na testovanom T-Mobile G1 veľmi dobre a spoľahlivo. Užívateľské prostredie je veľmi podobné s prehliadačom Opera na počítačoch.  Opera Mini 5 ponúka rýchle odkazy na obľúbené stránky užívateľa. Ovládacie prvky sú v prehliadači umiestnené v spodnej časti obrazovky a je možné nastaviť ich zobrazovanie, ale sa automaticky vysunú po aktivovaní tlačítka. Prehliadač podporuje browsovanie po viacerých stránkach naraz, ktoré si môžete uložiť a neskôr sa k nim vrátiť. Rýchlosť načítavania stránok je výborná, stránky sa načítavajú rýchlejšie ako cez štandartný prehliadač v T-Mobile G1.

Pozrite si video:

Stiahnite si Opera Mini cez QR code:

21.3.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+