MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Samsung predstavil svoje vlajkové lode

Samsung dnes v San Jose predstavil svoje najlepšie smartfóny, aké kedy vyrobil. Nasledovatelia legendárnej série sú tu a slovenského predstavenia sme sa osobne zúčastnili aj my. S čím prichádza najvybavenejší Samsung Galaxy S24 Ultra? Novinka prichádza s miernymi úpravami, ktoré môžeme spozorovať aj voľným okom. Viac sa toho udialo vpredu, kde už nenájdeme zaoblený displej ako pri sérii S22 a S23.

Režim Inkognito zmenil podmienky

Technologický gigant Google si v poslednej dobe pekne zavaril. Na krku má totiž žalobu, ktorá má hodnotu 5 miliárd dolárov. Tá sa týka najmä funkcie anonymného prehliadania webu, ktorú poznáme pod názvom Režim Inkognito. Práve ten sa správal tak, ako by si možno používatelia nepriali, no nemali dostatok informácií o tom, že sa tak vôbec deje.

Ako lepšie odsledovať upozornenia na vašom Samsungu?

Spoločnosť Samsung sa rozhodla svoje smartfóny znovu o niečo vylepšiť a možno tým poteší práve fanúšikov, ktorým chýba notifikačná LED dióda. Tú už bohužiaľ na nových Samsungoch nenájdete. Existujú teda dve možnosti ako neprísť o žiadne upozornenie. Prvou je zapnutie notifikácií pomocou blesku a tou druhou je takzvaný “blikajúci” displej.

Google mení ceny svojich služieb

Väčšiny služieb na internete sa v posledných dvoch rokoch v dôsledku ekonomickej krízy nevyhlo zvyšovanie cien predplatného.  Zmeny v cene predplatného sa teraz dotkli aj balíku firemných cloudových nástrojov Google Workspace. Pre vašu organizáciu by mali začať platiť od 5. marca 2024. Workspace, ktorý bol pôvodne nazývaný ako G Suite, má umožniť pokročilejšiu spoluprácu medzi používateľmi Google služieb.

Globálne predaje smartfónov zaznamenali nárast

Po siedmich za sebou idúcich štvrťrokoch, kedy celosvetové predaje smartfónov postupne klesali, konečne nastal zvrat. V poslednom štvrťroku 2023 ich predaj stúpol, a to o 8 percent. Celkovo sa predalo 320 miliónov zariadení. Prvé miesto v tomto období patrilo spoločnosti Apple, ktorá dosiahla 24-percentný podiel na trhu. Apple každoročne práve začiatkom posledného kvartálu predstavuje najnovšie iPhony, takže práve v tomto čase je o ne najväčší záujem.

21.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+