MojAndroid

Na trhu tabletov už roky dominuje spoločnosť Apple so svojimi iPadmi, čo platilo aj prvý štvrťrok 2021. Podľa portálu SamMobile sa darilo aj spoločnosti Samsung, ktorá si udržala druhé miesto medzi najpredávanejšími výrobcami tabletov.

Apple stále prvý, Samsung si drží svoju pozíciu

Štatistiku predajov tabletov za Q1 2021 priniesla analytická spoločnosť IDC (International Data Corporation). Podľa nej bol najpredávanejším výrobcom americký Apple, ktorý dodal na trh 12,7 milióna tabletov iPad. Jeho podiel na trhu bol 31,7 %. Oproti rovnakému obdobiu pred rokom to znamená nárast až o 64,3 %.

Predaje tabletov Q1 2021 IDC | Foto: SamMobile.com

Druhý Samsung mal medziročný nárast predajov o 60,8 %. Celkovo predal 8 miliónov tabletov Galaxy Tab, čo mu zaručilo 20 % podiel na trhu. Narozdiel od Applu ponúka juhokórejský gigant tablety vo všetkých cenových kategóriách. V ponuke má napríklad lacný Galaxy Tab A 8.0 alebo prémiový Galaxy Tab S7+.

Samsung Galaxy Tab S7+
Samsung Galaxy Tab S7+ | Foto: Redakcia


Lenovo a Amazon výrazne rástli, Huawei sa podarilo udržať v prvej päťke

Ešte väčšie nárasty predajov zaznamenali čínska spoločnosť Lenovo a americký internetový obchod Amazon. V prípade Lenova to bolo medziročne o 138,1 % a Amazon mal dokonca medziročný nárast až o 143 %. Tretie Lenovo predalo 3,8 miliónov tabletov s tržným podielom 9,4 % a štvrtý Amazon 3,5 miliónov tabletov s podielom 8,7 %.

Prekvapením môže byť čínska spoločnosť Huawei na piatom mieste. Tá v prvom štvrťroku vypadla z prvej päťky najpredávanejších výrobcov smartfónov. Na trhu tabletov našťastie pre ňu nie je tak široká konkurencia, výraznejšie sa darí hlavne Applu a veľa značiek už tento trh opustilo.

Vďaka tomu stačilo Huawei k piatemu miestu 2,7 milióna predaných tabletov s medziročným nárastom na úrovni 1,7 %. Zvyšné značky predali spolu 9,3 miliónov týchto zariadení. Celkovo bolo v prvom štvrťroku predaných 39,9 miliónov tabletov, čo je medziročný nárast o 55,2 %.

Náš tip
Spotify opäť zdražuje obľúbené predplatné
30.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+