MojAndroid

Predaje smartfónov v posledných dvoch rokoch po dlhoročnom raste stagnovali. Dôvodom bola nasýtenosť trhu a aj veľmi málo inovácií v nových modeloch. Výrobcovia sa sústredili na vylepšovanie fotoaparátov, vyšší výkon a snahu o čo najmenšie rámčeky okolo displeja aj za cenu kompromisov. Server TheVerge teraz informuje, že predaje smartfónov v treťom štvrťroku konečne medziročne narástli.

5G potiahlo trh

Server sa opiera o analýzu spoločnosti Strategy Analytics za toto obdobie. Podľa nej sa od júla do septembra predalo 366,3 miliónov smartfónov. Rok predtým to bolo v rovnakom období 359,8 miliónov smartfónov. To znamená medziročný nárast o 2 percentá. Neznie to ako veľké číslo, ale je to prvý medziročný nárast po dvoch rokoch. Riaditeľka Strategy Analytics Linda Sui verí, že dôvodom sú nižšie ceny vďaka silnej konkurencii, väčšie displeje smartfónov a príchod 5G konektivity.

Mohutný nárast Huawei a pokles Applu

Z výrobcov majú najväčšiu zásluhu na raste prvé dve najpredávanejšie značky – Samsung a Huawei. Samsungu vzrástli predaje až o 8 %. Hlavný podiel na tom majú smartfóny Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Huawei sa darilo ešte viac a zaznamenal nárast o 29 %. A to napriek zákazu predaja technológií tejto spoločnosti od amerického ministerstva obchodu. Túto ranu zacelili Huawei predaje na čínskom trhu. Predaje Applu, ktorý je na treťom mieste, klesli o 3 percenta.

Náš tip
V poslednom štvrťroku predaje smartfónov opäť klesali
3.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+