MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung bol podľa portálu GSMArena v treťom štvrťroku najpredávanejším výrobcom smartfónov na trhu. Druhým je jeho dlhoročný konkurent Apple s veľmi malým náskokom pred čínskym Xiaomi.

Samsung je síce prvý, ale výrazný nárast zaznamenal druhý Apple

Portál sa pri svojom tvrdení opiera o štatistiku analytickej spoločnosti Canalys. Podľa nej sa od júla do septembra dodalo na trh 326 miliónov smartfónov, čo je o 6 % menej než pred rokom. Až 69,4 miliónov z nich patrilo spoločnosti Samsung, čo znamená 21 % podiel na trhu. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku je to však pokles o 13 %.

Predaje smartzfónov Q3 2021 | GSMArena.com

Naopak americká spoločnosť Apple na druhom mieste zaznamenala medziročný nárast o 14 %. Jej podiel na trhu je 15 % s 49,2 miliónmi predanými smartfónmi. A to napriek tomu, že ešte v tom období neboli na trhu jej nové modely Apple iPhone 13. Dá sa preto predpokladať, že štvrtý štvrtok bude pre Apple ešte úspešnejší.

Samsung Galaxy A52s 5G

Na Xiaomi sa doťahujú jeho čínski konkurenti Oppo a vivo

Tretie miesto určite teší čínskeho výrobcu Xiaomi a to napriek tomu, že medziročne o priečku klesol a zaznamenal pokles o 7 %. Na trhu má výborne vybavené modely aj pod samostatnými značkami Redmi a Poco. V treťom štvrťroku predal 44 miliónov smartfónov, čo znamená 14 % podiel na trhu. A hlavne si udržal odstup od svojich čínskych konkurentov Oppo a vivo, ktorí ale výrazne posilnili pozíciu na trhu.

Najpredávanejší výrobcovia Q3 2021 | Zdroj: GSMArena.com

Oppo zaznamenalo medziročný nárast o 18 % s 36,7 miliónmi smartfónmi na trhu, čo znamená 11 % podiel. Rovnaký podiel má aj spoločnosť vivo s 34,2 miliónmi smartfónmi. Jej medziročný nárast predajov bol o 8 %. Zvyšný výrobcovia dodali na 91,9 miliónov smartfónov s podielom 28 % a medziročným poklesom o 20 %.

Náš tip
Xiaomi predstavilo sériu Redmi Note 11 s až 120 W nabíjaním
30.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+