MojAndroid

Virtuálna realita otvorila svojím vznikom novú dimenziu technologického priemyslu. Je veľmi populárna nielen v kruhoch vášnivých hráčov hier, ale aj v rôznych firmách či medicíne. Zážitky s virtuálnou realitou majú takisto nekonečné možnosti. Pražský aquapark Aquapalace Praha využil jej potenciál a verejnosti predstavil prvý tobogán, ktorý je obohatený práve o virtuálnu realitu. Česko je tak druhou krajinou na svete, ktorá ju využila takýmto spôsobom.

Mokrá cesta do vesmíru

Návštevníci populárneho pražského aquaparku sa môžu odnedávna tešiť novej atrakcii. Predstavili tam prvý tobogán, ktorý je prepojený s virtuálnou realitou. Po mokrej ceste sa na nafukovacom plávajúcom kolese môžete preniesť do vesmíru a nadprirodzeného sveta.

Pomocou virtuálnej reality sa môžete v tobogáne preniesť do fiktívneho dobrodružného sveta
Pomocou virtuálnej reality sa môžete v tobogáne preniesť do fiktívneho dobrodružného sveta

Návštevník si pred jazdou vyberie jeden z dvoch príbehov, ktoré sú na výber. Po nasadení okuliarov sa tak prenesie do sveta nadprirodzeného vesmíru. Tam sa môže stretávať s rôznymi telesami a nadprirodzenými charaktermi, ktoré tak spestria vodné dobrodružstvo.

Prepracovaná technológia pre verný zážitok

Podľa vyjadrenia marketingového riaditeľa aquaparku je celá virtuálna realita tobogánu prepracovaná, aby ponúkla návštevníkom poctivý zážitok. Steny tobogánu na mnohých miestach disponujú rôznymi senzormi a snímačmi, vďaka ktorým dokážu sledovať pohyb i rýchlosť. Okuliare takisto snímajú, na ktorú stranu sa návštevník pozerá a prispôsobí tomu premietaný obsah.

Ak si aj vy chcete vychutnať zážitok jazdy toboganom s virtuálnou realitou, môžete tak učiniť práve v pražskom aquaparku Aquapalace Praha. Atrakcia s názvom Magic Tube je vám k dispozícii každý pracovný deň poobede a celodenne počas víkendu.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Preskúmajte bohatstvo oceánov pomocou virtuálnej reality
Náš tip
Vyučovanie prostredníctvom virtuálnej reality prinieslo pozitívne skúsenosti

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+