MojAndroid

Pri príležitosti Svetového dňa oceánov, ktorý býva 8. júna sa Google rozhodol, že pripraví zaujímavý projekt. Pomocou virtuálnej reality vás prenesie v Google Earth do tajomstiev oceánov. Spoznávať tak môžete kopec zaujímavých miest a faktov, navyše si môžete pozrieť aj dokumentárny film.

Náš tip
Google Earth VR: Užite si Zem vo virtuálnej realite

Rybí priemysel vo VR

Hovorí sa, že až 35% rýb a iných plodov mora sa stratí na ceste z mora na tanier. Dokument vytvorený pri príležitosti Svetového dňa oceánov je tak skvelou možnosťou, ako zistiť viac ohľadom tohto priemyslu. Určený je pre virtuálnu realitu a takisto sa na takúto cestu môžete pozrieť aj na Google Earth.

Náš tip
Google Earth: Nádherné miesta a výhľady aj z vašej obývačky

Celý dokument je natočený vo formáte 3D a nájdete ho na tomto odkaze alebo aj nižšie. Odporúčame zhliadnuť ho s použitím virtuálnej reality, na ktorú je koniec koncov aj vytvorený. Ak chcete tieto zaujímavosti objavovať cez Google Earth, nájdete to na tomto odkaze.

Objavujte veľké morské ekosystémy

Google sa pri tejto príležitosti dal do spolupráce aj s odborníkmi a inými vedcami. Vďaka Medzinárodnej únii pre ochranu prírody vznikla v Google Earth možnosť objavovať svet vráskavcov dlhoplutvých. Ich spôsob migrácie a fungovanie ekosystému si môžete bližšie prezrieť po kliknutí na tento link. Navyše si môžete vypočuť aj letnú pesničku, ktorú pre vás “naspievali” vráskavce z okolia havajských ostrovov.

Vďaka virtuálnej realite môžete v Google Earth zistiť viac o živote vráskavcov
Vďaka virtuálnej realite môžete v Google Earth zistiť viac o živote vráskavcov

Pozrite sa na všetko zhora

Poslednou časťou je možnosť pozrieť sa na oceány našej planéty pekne zhora – zo satelitov. Snímky naozaj zhotovili satelity a astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Vy sa tak môžete pokochať krásou našej modrej planéty po otvorení tejto stránky.

Pokochať sa môžete aj fascinujúcimi zábermi oceánov
Pokochať sa môžete aj fascinujúcimi zábermi oceánov

Google dúfa, že tento projekt inšpiruje ľudí k tomu, aby podporovali ochranu prírodného bohatstva. Zaujali tieto veci aj vás? Hodláte preskúmať svet oceánov pomocou virtuálnej reality? Napíšte nám svoj názor do diskusie nižšie.

11.6.2018
Zdroj: Blog Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+