MojAndroid

Tesla predstavila minulý týždeň svoj nový Tesla Roadster a kamión Tesla Semi, no popritom sa zabudlo na jednu vec. Na ich externú batériu. Nejde však o žiadne prevratné zariadenie do domácnosti či podniku, ako v prípade Powerwall, ale o klasickú nabíjačku, ktorú môžete nosiť so sebou a pomôže vám napríklad v krušných chvíľach s nízkym percentom energie smartfónu. Powerbanka má kapacitu 3350 mAh a je vybavená USB portom, microUSB a Apple lightning káblom. Škoda, že si tu nenašiel miesto aj USB-C kábel. Výstup powerbanky je 5V pri 1,5 A.

Najväčším ťahačom tejto powerbanky je, samozrejme, jej značka “Tesla”. Druhou pridanou hodnotou a super marketingovým ťahom je jej tvar. Ide o napodobneninu monumentu nabíjacej stanice Tesla SuperCharger. Do setu by sa tak určite hodila nejednému majiteľovi Tesly. A tí si ju zrejme už aj kúpili. Aktuálne sa totiž powerbanka nedá zohnať – jej zásoby sú komplet vypredané a to napriek sume až 45 dolárov.

Zdroj: Tesla Shop

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+