MojAndroid

Predstavenie elektromobilu Tesla Model 3 sa nieslo v znamení viacerých kontroverzií. Podnietil to okrem iného aj fakt, že k automobilu nebude dodávaný klasický kľúč ako v prípade Modelu S či X, ale auto si odomknete mobilnou aplikáciou. O tej sme doteraz veľa nevedeli, no vďaka informáciám priamo od výrobcu poznáme niektoré detaily.

Náš tip
Viac informácií o Tesle a ďalších elektromobiloch nájdete na eAutoPortal.sk!

Aplikácia bude fungovať na základe špeciálneho šifrovaného Bluetooth signálu, ktorý prostredníctvom telefónu vysiela aplikácia. Vďaka tomu nebude potrebné aplikáciu ani spúšťať, stačí mať pri sebe telefón a zapnuté Bluetooth. Pôjde tak o pohodlný a bezpečný spôsob odomykania. V samotnom aute bude pripravený špeciálny nabíjací dok, do ktorého môžete položiť až dve zariadenia, no napájacie káble si budete musieť zakúpiť sami za cenu 14 USD/kus.

Samozrejme, Tesla si uvedomuje, že telefón sa môže vybiť či pokaziť, alebo ho jednoducho môžete zabudnúť. Pre také prípady je v zálohe špeciálna NFC karta, ktorá sa prikladá k B stĺpiku vozidla. Karta má veľkosť klasickej platobnej karty a môžete ju mať uloženú v peňaženke pre prípad potreby. Nefunguje už ale na diaľku, pre odomknutie ju musíte priložiť tesne k správnemu miestu na stĺpiku.

Zdroj: eautoportal.sk

22.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+