MojAndroid

 

Kompakté balenie HTC Wildfire obsahovalo telefón, batériu, usb kábel, slúchadla. Hneď po rozbalení ma prekvapil materiál a dizajnové spracovanie zariadenia. Telefón je ľahký a jeho kryty sú vyrobené na dotyk z príjemného materiálu. Čo mi však trochu prekáža, na mojom kuse je menšia štrbinka na prednej strane, nedosadá zadný kryt, ale verím že túto chybičku krásy prežijem. Ako každý užívateľ som sa aj ja tešil na prvé spustenie telefónu, takže sa snažím vložiť batériu do telefónu. Kryt nemá žiadne tlačidlo a preto výmena SIM karty alebo vkladanie batérie pôjde lahšie moderným ženám s dlhšimi nechtami xixi.Tým nechcem povedať, že tento model je vhodný iba pre ne. Na zadnej strane ešte nájdeme objektív 5MPx fotoaparátu, ktorý nie je chránený žiadnym mechanizmom a nemá žiadne hardvérové tlačidlo pre ovládanie spúšte. Naopak ovládanie zapínania a ovládanie hlasitosti majú príslušné hardvérové tlačidlá, čo mňa osobne teší, kedže často využívam prehrávanie mp3 súborov a potrebujem okamžite meniť hlasitosť zariadenia. Na prednej strane nájdeme štyri dotykové tlačidlá, domček, menu, šípka späť a lupa. Prvé slúži na zobrazenie úvodnej obrazovky. Po stlační menu, sa dostanete ku všetkým možnostiam, ktoré práve otvorená aplikácia ponúka. Šípkou späť sa dokážete vrátiť o krok naspäť vo všetkých krokoch. A tlačidlo lupa zabezpečuje vyhľadávanie. Celkový počet tlačidiel na prístroji dopĺňa ešte optický trackball, ktorý môže nahradiť dotykové príkazy.

 

HTC Wildfire

Teraz sa poďme pozrieť do vnútra. Po zapnutí Vás privíta hlásenie htc quietly brilliant a o malú chvíľu sa dostanete na úvodnú obrazovku užívateľského rozhrania HTC Sense. Pohybom prsta po obrazovke sa dostaneme postupne k siedmim domácim obrazovkám, na ktoré si môžeme umiestniť widgety, skratky k aplikáciám, obľúbené kontakty…

HTC Wildfire

Pre voľbu telefónneho čísla nám vyvojári z HTC pripravili spodnú a horú lištu, na spodnej lište sa v jej strede nachádza dominantné tlačidlo telefón a po jeho stlační môže užívateľ voliť čísla volaného.Na ľavo od tohto tlačidla mamé menšie, malú šípku v kruhu. Stlačenie tohto sa zobrazí okno so všetkými aplikáciami. Na pravo od tlačidla telefón máme tlačidlo so symbolom plus. Pomocou neho dokážeme pridať na domácu obrazovku widget, aplikáciu, skratku alebo záložku. Horná lišta slúži na informovanie užívateľa o viacero akciách telefónu. Nájdeme tu indikátor stavu batérie, čas, sila signálu, typ siete, prebiehajúcej inštalácii a ďalších užitočných akcii momentálne prebiehajúcich na zariadení. Ak prstom potiahneme lištu dole, dostaneme sa okrem iného aj k ďalším informáciam ako je dátum, operátor a oznámeniam o doručenej pošte, prijatej sms správe…

HTC Wildfire vs Nexus One

Predinštalované aplikácie, ktoré ma okamžite zaujali sú Talk, Gmail, Navigacia, Počasie, Rádio FM, Svetlo. Myslím, že tieto netreba predstavovať a určite ich využije väčšina majiteľov tohto zariadenia. Keby niekomu chýbala jeho obľúbená aplikácia, určite by mal navštíviť Market a prostredníctvom neho si ju doinštalovať. V mojom prípade som sa na to vrhol hneď a FileExplorer, ColorNote, OperaMini, Winamp a aj celkom zaujímavá aplikácia od slovenského vyvojára emhade zakotvili okamžite v mojom telefóne.

Ja osobne nie som ten užívateľ, ktorý používa svoj telefón na fotenie a vytváranie albumov, ale keď ho už teda výrobcovia montujú, tak prečo si sem tam necvaknúť. Prvé čo mi vadilo bolo, že zariadenie nemá hardvérove tlačidlo spúšte.Vo verzii systému 2.2 Froyo je možné využiť trackball ako náhradu. Samotná kvalita fotiek nie je nejak extra dobrá.

Zariadenie prehráva mp3 súbory, čo sa dá považovať za štandard pri takýchto telefónoch. Na hornej strane telefónu sa nachádza 3,5 mm jack.

Na jedno nabitie, 1300mAh batéria utiahne telefón v bežnej prevádzke 3 dni. Nuž darmo, displej si vyžiadal svoju daň.

Som rád, že sa mi dostal do rúk takýto šikovný systém v dizajnovo prepracovanom tele. Tomuto zariadeniu by som vytkol jedine dve veci a to rozlíšenie displeja a absenciu hardvérového tlačidla pre spúšt fotoaparátu, ktoré síce vo verzii 2.2 Froyo nahrádza trackball, ale aj tak v podvedomí stále hľadám foto spúšť. Na slovenskom trhu je toto zariadenie prístupné za priateľnú cenu a ak používate na tvorbu fotiek fotoaparát a nie telefón, tak vrelo toto zariadenie odporúčam a nie je to ani zlý nápad na darček.

 

Softvér:

Operačný systém: Android 2.1 možnosť update na 2.2

Užívateľské rozhranie: HTC Sense

 

Technické parametre:

Procesor: Qualcomm MSM7225 528MHz

Pamäť RAM: 384 MB

Pamäť ROM: 512 MB + podpora pamäťových kariet microSDHC do veľkosti 32 GB

Displej: dotykový kapacitný, TFT 65 536 farieb, rozlíšenie 240 x 320 bodov

Batéria: Li-Ion s kapacitou 1300 mAh s výdržou 480 hodín pohotovosti

Fotoaparát: 5 Mpix s autofokusom bez hardvéroveho tlačidla

Podpora frekvencii: GSM 850/900/1800/1900 MHz

 

Rozmery: 107mm x 60mm x12mm

Hmotnosť: 118g

 

Podpora prenosu dát v 2G a 3G: GPRS, EDGE,UMTS,HSDPA absencia HSUPA

Podpora užívateľského prenosu dát: microUSB kábel, Bluetooth, pamäťová karta microSDHC, Wi-Fi

 

Ďalej nájdete:

FM rádio, MP3/AAC prehrávač, 3,5 mm jack, GPS, svietidlo, multitasking, LEDkový blesk, kalkulačka, počasie, QuickOffice, Twitter klient, Talk

Autor: Miro Kurek

 

2.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+