MojAndroid

Používatelia Androidu sú rôznorodá vrstva ľudí, ktorí sa nachádzajú v rôznych nielen ekonomických, ale vzdelanostných vrstvách. Ak sa pozrieme na vekové zloženie, čoraz viac sa používatelia Androidu nachádzajú aj v starších vekových skupinách. Toto všetko má dôsledok najmä v tom, že Android je čoraz viac populárny, aj vďaka svojej otvorenosti, dostupnosti a širokou škálou zariadení. V nasledujúcich riadkoch sa dozvieme o tejto skupine niekoľko faktov, ktoré zistila spoločnosť Nielsen vo svojom prieskume a MrNumber nám pripravil infografiku.

1. Podľa tejto štatistiky, je v USA až 60 miliónov používateľov platformy Android.

2. Denne posiela SMS správu až 85 percent týchto používateľov.

3. Telemarketingové spoločnosti, spamujúce hovory a textové správy dostáva až 70 percent všetkých používateľov.

4. Priemerný poplatok je počas roka až 1000 amerických dolárov za telefón. Android používatelia chcú napriek tomu viac lacnejšie telefonické programy a lepšie pokrytie ako nové funkcie ako väčšia obrazovka a viac aplikácií.

5. Viac ako polovica používateľov Androidu kupuje nový telefón len preto, že chcú mať nové zariadenie.

6. Pri rozhodovaní o sťahovaní aplikácií, len 34 percent sa rozhoduje na základe odporúčaní priateľov.

7. A nakoniec to najlepšie, čo možno rozpúta opäť diskusiu pod článkom. Až 63 percent používateľov Androidu tvrdí, že by nerozmýšľali nad kúpou iPhone ako svojho ďalšieho smartfónu, bez ohľadu na jeho cenu.

 

Zdroj, foto: MrNumber

3.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+