MojAndroid

Slot na microSD kartu sa už zo smartfónov takmer vytratil, pokiaľ ide o prémiovejší segment zariadení. Výnimkou sú napríklad modely od Sony. V strednej a nižšej triede taktiež ešte zvykneme tento dedikovaný alebo častejšie hybridný slot na pamäťovú kartu vídať. Je však stále potrebný? Využíva ho niekto? Inšpiráciu na tému nám dal portál GSMArena.

Potrebujeme ešte podporu pre microSD karty v smartfónoch?

Dnešné smartfóny dosahujú veľmi veľkých kapacít interného ukladacieho priestoru. Tie najdrahšie dosahujú až 512 GB, prípadne až 1 TB. Dnes sa zvyčajne vnútorná pamäť každého telefónu pohybuje nad 128 GB. Z tohto dôvodu je diskutabilné, či ešte niekto potrebuje microSD karty.

microSD karta
Pamäťová karta | Zdroj: Redakcia

Pamäťové karty sú podstatne pomalšie, ako rýchlosť samotného úložiska a z toho dôvodu môžu spomaliť chod zariadenia. Ako ste na tom vy? Odpovedzte v našej ankete a prípadne napíšte do komentárov, prečo microSD kartu vo svojom telefóne používate alebo ju už v opačnom prípade nepotrebujete.

Je pre vás slot na microSD kartu dôležitý?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Porovnali sme OPPO Find X5 Pro a Google Pixel 6 Pro. Ktorý fotí lepšie? | Vyhodnotenie
20.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+