MojAndroid

Aplikácia Porsche Connect posúva automobilku do novej, digitálnej éry. Medzi podporované vozidlá patrí Porsche 911, Macan, Cayenne, Panamera, 718 či elektrický Taycan a Taycan Cross Turismo, na ktorom sme ju otestovali aj my.

Všetko dôležité na dosah ruky

S aplikáciou Porsche Connect si môžete užívať všetky výhody vášho vozidla aj v digitálnom svete. Potrebné informácie či dôležité nastavenia máte vždy poruke, a to priamo vo vašom smartfóne.

Aplikácia toho ponúka skutočne veľa. Majitelia podporovaných vozidiel majú teraz po prvýkrát možnosť objednať si individuálne funkcie po kúpe vozidla priamo prostredníctvom svojho smartfónu. Už vôbec nemusíte navštíviť predajňu, všetko zvládnete na pár klikov cez e-shop, pokojne aj z pohodlia domova.

Porsche Connect
Foto: Redakcia

Možnosti aplikácie Porsche Connect sa budú ešte rozširovať. Do budúcna Porsche napríklad pripravuje možnosť objednať sa cez portál Moje Porsche aj do servisu.

Jednoduchá inštalácia

Aplikáciu si jednoducho stiahnete v obchode Google Play pre Android alebo App Store pre operačný systém iOS. Následne sa stačí registrovať pomocou svojho Porsche ID. Ten dostanete e-mailom automaticky pri kúpe vozidla.

Porsche Connect
Porsche Connect v Google Play | Foto: Redakcia

Keďže automobil obsahuje integrovanú SIM kartu s internetom, prehľad o jeho pozícii a všetkom dôležitom budete mať s aplikáciou Porsche Connect vždy a všade.

Okrem toho SIM karta so sebou prináša aj ďalšie výhody, ako napríklad streamovanie hudby cez Apple Music, synchronizovaný Google kalendár a ďalšie funkcie.

Čo všetko aplikácia ponúka?

Aplikácia vám po spustení okamžite ukáže vaše auto. Jednoduchým pohybom prsta môžete prepnúť pohľad z iného uhla a vidíte aj to, ktoré dvere sú otvorené alebo to, či je vozidlo zamknuté.

V hornej časti obrazovky sa nachádzajú tri tlačidlá. Pomocou nich môžete na diaľku rozsvietiť svetlá, zamknúť vozidlo alebo zatrúbiť. Využitie možnosti pre diaľkové zatrúbenie, kedy dochádza aj k zablikaniu smerovkami, sa hodí pri hľadaní auta na parkovisku či dokonca pri snahe o odplašenie podozrivej osoby alebo zvieraťa.

Porsche Connect
Foto: Redakcia

Posunom prsta nižšie sa dostanete k ďalším užitočným informáciám. Hneď na začiatku vidíte aktuálny dojazd a samozrejme nechýbajú údaje z poslednej jazdy.

Ihneď tak vidíte, koľko kilometrov ste prešli od posledného naštartovania, ako dlho trvala jazda, aká bola priemerná rýchlosť a samozrejmosťou je aj údaj o spotrebe. Nižšie je k dispozícii informácia o celkovom počte najazdených kilometrov a servisných intervaloch, čo sa môže hodiť.

Pomocou aplikácie je možné nastaviť aj upozornenie na prekročenie vami nastavenej rýchlosti, čo sa môže hodiť v prípadoch, kedy vozidlo niekomu požičiate. Rovnako môžete dostať upozornenie aj vtedy, keď sa auto pohne z miesta, kde bolo zaparkované.

Porsche Connect
Foto: Redakcia

Ďalšou užitočnou funkciou je zobrazenie vozidla priamo na mape. Ideálne sa hodí pre prípady, ak ste zaparkovali na veľkom parkovisku a nepamätáte si, kde presne to bolo.

V sekcii Navigácia si môžete pohodlne naplánovať vašu cestu a následne ju poslať do infotainmentu vozidla. Potom už len stačí sadnúť za volant a navigácia vás odnaviguje priamo do cieľa po ceste, ktorú ste si naplánovali.

Príjemný a praktický doplnok

Aplikácia Porsche Connect je príjemným spoločníkom, ktorý vám priamo cez smartfón umožní naplno využívať funkcie modernej konektivity vášho elektromobilu. Určite by mala patriť do povinnej výbavy smartfónu každého majiteľa podporovaných vozidiel Porsche.

Porsche Connect
Porsche Connect
  • Porsche Connect Screenshot
  • Porsche Connect Screenshot
  • Porsche Connect Screenshot
  • Porsche Connect Screenshot
  • Porsche Connect Screenshot
  • Porsche Connect Screenshot
  • Porsche Connect Screenshot

25.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+