MojAndroid

Spoločnosť Samsung si pre nás pripravila novinky, ktoré nám oficiálne odhalí na predstavení počas tohto týždňa. Dátum zverejnenia nových zariadení je ohlásený na 9. februára 2022.

Spoločnosť sa netají pripravenou novinkou z radu Galaxy, smartfónom Samsung Galaxy S22. Tieto modely budú podľa všetkého fungovať na báze dvoch rôznych čipsetov. Portál GSMArena si pre nás pripravil informácie benchmarkov z populárnej aplikácie Geekbench.

Aký výkon môžeme očakávať od oboch čipsetov pre Samsung Galaxy S22?

Oba porovnávane modely sú smartfóny Galaxy S22 Ultra. Prvý model SM-S909U je poháňaný čipsetom Exynos 2200 a druhý typ SM-S908B funguje pomocou prvej generácie čipsetu Snapdragon 8.

Štatistiky z aplikácie Geekbench porovnávajú výkon oboch spomenutých čipov. Model so Snapdragonom bol v prvom teste výkonu jedného jadra prekonaný rivalom Exynos, ktorý získal 1226 bodov. V porovnaní výkonu všetkých jadier bol naopak víťazom Qualcomm Snapdragon so skóre 3508 bodov.

Benchmark Samsung Galaxy S22 Ultra
Benchmark Samsung Galaxy S22 Ultra | GSMArena.com

Aj napriek tomu, že čipsety Snapdragon 8 Gen1 a Exynos 2200 sa vyrábajú pomocou rovnakej 4 nm metódy a architektúry (1 x Cortex X2 + 3 x Cortex A710 + 4 x Cortex A510), sú ich štatistiky pri záťaži procesora odlišné. Kompletný rad modelov novinky Galaxy S22 si určite môžete pozrieť na živom vysielaní predstavenia 9. februára. Je pravdepodobné, že najnovšie smartfóny budú dostupné na trhu až v nasledujúcom mesiaci.

Náš tip
Instagram predlží dĺžku videoklipov Reels

8.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+