MojAndroid

V časoch krízy je potrebné si navzájom pomáhať. Situácia je zlá, no môže byť ešte horšia, ak to takto pôjde ďalej. Pandémia má dopad na chorých i zdravých, na štát, občanov i podnikateľov v núdzi. Práve tí teraz veľmi silno potrebujú oporu, aby neskrachovali. Niektorým to znie možno cudzo, ale oni sú silným ťahúňom ekonomiky. Oni zabezpečujú výrobky, oni platia veľkú časť daní, oni nás zamestnávajú. Bez nich ekonomika Slovenska padne.

Pomoc pre podnikateľov v núdzi

Preto sa portál ĽudiaĽuďom rozhodol prijímať výzvy na pomoc aj od podnikateľov. Tento portál je najsilnejší charitatívny portál na Slovensku, ktorý od svojho vzniku vyzbieral už viac než 10 miliónov eur. Donedávna bol tento portál určený len pre mimovládne organizácie, jednotlivcov a rôzne nadácie, ktoré potrebovali financie pre svoje aktivity, či financovaním chudoby alebo liečby. Toto je reakcia portálu na závažnú situáciu spojenú s koronavírusom, ktorá finančne ohrozuje najmä podniky.

„Dnes je verejným záujmom, aby prežili živnostníci, malí podnikatelia, poľnohospodári a vôbec, hospodárstvo našej krajiny. Nik nevie odhadnúť, aký zničujúci bude dopad Covid-19 na život u nás. Aj preto meníme pravidlá registrácie a oddnes sa na ĽudiaĽuďom.sk môžu registrovať aj podnikateľské subjekty a osloviť tak svojich priaznivcov, aby im pomohli preklenúť ťažké chvíle. Jedinou podmienkou je, aby sprostredkované dary boli využité na sanáciu škôd spôsobených pandémiou a  opatreniami proti jej šíreniu,“ hovorí riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Roland Kyška.

Darcovský portál umožní podnikateľom registrovať sa naň len dočasne, kým neprejde pandémia. Jeho poslanie je totiž pomáhať a viesť charitatívne činnosti.

„Pred niekoľkými dňami sme dosiahli magickú hranicu 10 miliónov eur, ktoré cez ĽudiaĽuďom.sk poslali darcovia iným ľuďom v núdzi alebo organizáciám, ktoré pomáhajú v sociálnej oblasti, v oblasti ľudských práv či pri ochrane životného prostredia. V  súčasnej mimoriadnej situácii sme tento míľnik ani nestihli osláviť, pretože stále viac ľudí potrebuje pomoc a táto situácia sa s prichádzajúcou hospodárskou krízou bude len zhoršovať. Jedinou dobrou správou je, že napriek nepriaznivým víziám, ochota darcov prispieť ani v ostatných týždňoch neklesá. Za posledné tri týždne denne poslali donori v priemere viac ako 15-tisíc eur, čo je viac ako 100-percentný medziročný nárast,“ dodáva R. Kyška.

Pomoc pre podnikateľov v núdzi
Ľudia nedokážu pomôcť ľuďom tak, ako dokážu iba ľudia ľuďom.

Pre podnikateľov:

Vytvorte si účet na ĽudiaĽuďom a zaregistrujte svoju výzvu na podporu. Darcovia vám môžu v prípade záujmu prispieť ľubovoľnou sumou prostredníctvom platobnej karty alebo cez internet banking.

Náš tip
Slovenskí vedci vyvinuli PCR test na koronavírus. Štát dostane 100-tisíc kusov, zaplatí to ESET
9.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+