MojAndroid

Bankový účet má v dnešnej dobe skoro každý z nás. Využívame ich denne pri platení. V priebehu posledných týždňov sa podvodníci dostali do oficiálnej komunikácie banky s klientom. Zasielajú podvodné SMS správy. Polícia SR na problém upozorňuje na svojom Facebookovom profile.

Podvodné SMS, ktorých odosielateľ sa tvári ako banka

Mnohým z vás už možno prišla SMS správa od banky, ktorá vás informuje o tom, že váš účet bol zrušený a váš majetok bol presunutý na účet niekoho iného. Ďalej zákazníci bánk informujú aj o SMS správe, ktorá tvrdí, že vaša platobná karta bola zmrazená. V texte správy je priložený aj podvodný link. Po jeho otvorení sa dostanete na stránku, ktorá vyzerá úplne identicky ako oficiálna stránka banky. Práve týmto spôsobom chcú podvodníci získať vaše prihlasovacie údaje do internet bankingu.

Podvodné SMS správy | Zdroj: Laura Imrichová
Podvodné SMS správy | Zdroj: Laura Imrichová

Banky upozorňujú na to, že v žiadnom prípade takéto linky nemajú zákazníci otvárať, a už vôbec nie sa cez uvedený link prihlasovať. Banky totiž nikdy neposielajú SMS správy s linkom, ktorým sa prihlásite do internet bankingu. Informáciu potvrdili aj zamestnanci banky. Tvrdia aj to, že ak by k zablokovaniu karty alebo niečomu podobnému došlo, určite by vás o tom inštitúcia informovala iným spôsobom. Banky o takejto informácii väčšinou informujú prostredníctvom priameho kontaktu so zákazníkom, teda telefonickou komunikáciou.

Pozor si treba dávať aj na iné pofidérne SMS správy. Vyskytujú sa aj také, ktoré tvrdia, že vám bude doručený balík, za ktorý treba zaplatiť colný poplatok, inak doručený nebude. Po otvorení linku sa zobrazujú rôzne nebezpečné portály, do ktorých v žiadnom prípade netreba zadávať žiadne údaje, ktoré by mohli podvodníci zneužiť.

Náš tip
Football Manager 2023 Mobile prichádza na Android s licenciou UEFA
11.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+