MojAndroid

Facebook je obľúbené miesto, kde sa pravidelne objavujú rôzne podvodné stránky. Dnes sa objavila ďalšia, ktorá sa tvári ako profil politika a zdieľa aj jeho videá. Po kliknutí na profil sľubuje dokonca aj výhry v hodnote 20-tisíc eur.milan uhrik facebook fake profil.

Vitajte na mojom profile

Podvodná stránka vykazuje podozrivé správanie – bola založená len dnes (tzn. 13.septembra), nemá poriadnu titulnú fotku a zneužíva profilové fotky politika Milana Uhríka. Na profile sa nachádza len jediný status, ktorý sľubuje výhru tisíc eur až 20 výhercom. Pre správne prevzatie výhry je potrebná registrácia na pochybnej stránke, ktorú niekto spravil cez Google Sites.

Po registrácii je potrebná aj platobná karta, ktorú má výherca zaregistrovať. Niekoľko ľudí sa už evidentne nechalo nachytať a posielajú screenshoty do komentárov alebo priamo správcovi stránky.

Vitajte v mojom osobnom profile na Facebooku
Gratulujeme všetkým z vás, ktorí boli vybraní ako víťazi. Toto je moje oficiálne facebookové podujatie, ktorým sa chcem poďakovať za moju tohtoročnú kariéru. Vybral som si 20 ľudí, aby odo mňa dostali 1000 eur.
Krok 1, zaregistrujte sa tu 👉 https://tinyurl.com/y4t6d55a 💶🎁
Krok 2 Páči sa mi a sledujem
Krok 3, po dokončení registrácie komentujte snímku obrazovky „Hotovo“ ′ ′ na konci registrácie.
Uveďte správne informácie, aby sa cena nedostala do nesprávnych rúk, cenu odošlem po dokončení registrácie.
(Táto udalosť je skutočná a oficiálna)
Boh žehnaj všetkým, ktorí myslia pozitívne
Poznámka: Túto oficiálnu udalosť sponzoruje niekoľko známych filmových a reklamných spoločností. Ďakujem mnohokrát

milan uhrik facebook fake profil

Nedajte sa nachytať

Množstvo naivných ľudí sa nechá dobehnúť práve vďaka fakovým profilom na Facebooku. Na niektoré podvody dokonca upozorňuje aj Polícia Slovenskej republiky. Podvodníci sa snažia ľudí nalákať na rôzne výhry, tí však môžu prísť o svoje vlastné peniaze.

13.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+