MojAndroid

Nové hodinky Galaxy Gear, ktorých predaj sa na Slovensku má ešte len spustiť, sú zatiaľ kompatibilné len s dvoma zariadeniami, Samsungom Galaxy Note 3 a tabletom Galaxy Tab 10.1 2014. Už na oficiálnom odhalení v Berlíne sa však spomínalo, že podpora hodiniek nebude výhradne dostupná len v týchto produktoch. To potvrdil aj DJ Lee, prezident strategického marketingu pre mobilné podnikanie v Samsungu,  na tlačovej konferencii v Kórei.

Galaxy-Gear-designboom_03

DJ Lee reportérom povedal, že aktualizáciu prinášajúcu podporu pre hodinky Galaxy Gear môžu majitelia Samsungu Galaxy S4 očakávať  už budúci mesiac. Samsung Galaxy S3 a Galaxy Note II majú es-štvorku nasledovať v decembri. Samozrejme tento časový plán nemusí platiť pre všetky krajiny a operátorov, ktorí zvyknú dodanie softvérových aktualizácií zdržať.

Aktualizácia: Gear fungujú aj s Galaxy S4, nepodporujú zatiaľ aplikácie tretích strán

Samsung-Galaxy-Gear-3

Hodiny Samsung Galaxy Gear máme aj v redakcii a tak sme ich skúsili prepojiť so smartfónom Galaxy S4. Prepojenie a spárovanie prebehlo v poriadku, vyskúšali sme aj uskutočniť hovor, ktorý tiež fungoval. Z predinštalovaných aplikácií fungovali na Galaxy Gear Kontakty, Denníky, S Voice, Galéria, Hlasová pripomienka, Krokomer a Nastavenia, čiže všetky primárne funkcie. Aplikácie tretích strán však neboli na výber, zatiaľ nie sú podporované.

Zdroj: androidcentral

26.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+