MojAndroid

Súčasťou stratégie spoločnosti Samsung je prinášať používateľom hlavných zariadení stále viac vlastných softvérových riešení a služieb, ktoré zohrávajú významnú rolu pri predaji. Len prednedávnom bola odhalená nová vlajková loď pre rok 2013 a počas predstavenia sme mohli sledovať najmä prezentáciu nových funkcií smartfónu, ako AirView, Smart Stay, Smart Pause a podobne. Čo sme však počuli len zriedka bolo slovíčko “Android”. Podľa analytika spoločnosti ABI, Aapo Markkanena, existuje pre to aj zaujímavý dôvod. Samsung sa podľa jeho tvrdení snaží vzdialiť od Androidu vrámci príprav na zmenu operačného systému, ktorá má znížiť závislosť na platforme v priebehu najbližších dvoch rokov.

Samsung Unpacked MojAndroid

Ak by sa ukázalo, že uvedené informácie sú pravdivé, znamenalo by to, že Samsung sa novými funkciami v Galaxy S4 snaží odtrhnúť zákazníkov od služieb spoločnosti Google. Chyták je v tom, aký operačný systém si Samsung zvolí. Na trhu zatiaľ nie je žiadne konkurencie schopné riešenie, ktoré by aspoň z časti porazilo Android alebo iOS. Markkanen tvrdí, že sa obráti na vlastný systém Tizen, ktorý je zatiaľ vo vývoji. Tieto tvrdenia naberajú na váhe najmä po tom, čo sa objavili správy, že Samsung plánuje nasadiť systém Tizen pre high-end zariadenia už v Auguste tohto roka. “Telefón so systémom Tizen sa objaví v auguste alebo v septembri, a bude to v high-end kategórii”, uviedla pre portál Bloomberg Lee Young Hee, výkonný viceprezident mobilného podnikania spoločnosti Samsung.

Zdroj: bgr, abi, bloomberg

18.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+