MojAndroid

Spoločnosť Pixel Qi patrí medzi tvorcov displejov, ktorý predstavil svoje vysoké ambície, ako zvýšiť úsporu energie, napriek vysokému rozlíšeniu displeja samotného. Navyše, displej by mal byť vysoko čitateľný na slnku, čo by bol veľký krok vpred, keďže zatiaľ ani my v redakcii MôjAndroid.sk sme sa nestretli s takým, ktorý by vyhovoval reálnym podmienkam, napríklad počas leta.

V minulosti spoločnosť Pixel Qi predstavila displeje pre 7 a 10,1 palcové displeje s vysokou mierou čitateľnosti na slnku.

Na svojom blogu spoločnosť Pixel Qi predstavila teraz displej, ktorý „…má rozlíšenie obrazovky ako na iPad3, plnú kvalitu obrazu, primeraný alebo vyšší kontrast a sýte farby s masívnou úsporou energie.“

Mary Lou Jepsen, zakladateľ Pixel Qi, ďalej vysvetľuje špeciálny režim nízkej spotreby energie, ktorá „je stonásobne nižšia ako maximálna spotreba displeja iPad 3.“

Zatiaľ sú však tieto displeje v štádiu vývoja a nie sú oficiálne dostupné na trhu. Informácie, ktoré Pixel Qi poskytol ale nabádajú k tomu, že sa máme v budúcnosti na čo tešiť. Uvidíme, ako tieto displeje oslovia výrobcov a inšpirujú konkurenciu.

Zdroj: Pixel Qi, androidpolice.com

25.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+