MojAndroid

Google uviedol do obchodu Play svoj druhý launcher, no s najväčšou pravdepodobnosťou si ho odtiaľ nikto z vás nestiahne. Aktuálne je totižto dostupný len pre Pixel smartfóny ako systémová aplikácia, čo nám však nijako nevadí. Vďaka portálu Android Police si totižto môžeme tento launcher nainštalovať do svojich zariadení pomocou APK súboru, ktorý si môžete stiahnuť z APKMirror.com.

pixel-launcher

Pixel Launcher vám zrejme nemusíme predstavovať. Ide o najnovšiu nadstavbu čistého Androidu, ktorú Google predstavil spolu s Androidom 7.1 pri predstavení Pixel smartfónov. Najväčšou novinkou je menu s aplikáciami, ktoré už nemá klasickú ikonu pre otvorenie, ale otvoríte ho potiahnutím celého navbar-u smerom hore. Okrem toho na vás čakajú aj okrúhle ikony či menšie dizajnové zmeny. To najhlavnejšie ale Pixel launcher ponúka až v spojení s Androidom 7.1. Ide napríklad o nové rýchle skratky aplikácií priamo na domácej obrazovke, či podporu pre nové API. Aj napriek tomu, že vaše zariadenie nemá najnovšiu verziu Androidu, je ale Pixel launcher zaujímavou alternatívou k nadstavbe systému, ktorý má vaše zariadenie.

Náš tip
Nova Launcher beta prináša novinky z Pixel Launcheru už teraz

Okrem samotného launchera si do svojho zariadenia môžete stiahnuť aj ikony z Androidu 7.1. Myslite však na to, že keď si launcher nainštalujete ako klasickú aplikáciu, nemusí vám správne fungovať Google Now, ktorý vyžaduje, aby bol Pixel Launcher v zariadení ako systémová aplikácia. 

Verzia: 7.1.1-3862848
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.1.1-3862848
Aktuálna cena: Zdarma
20.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+