MojAndroid

Philips nedávno oznámil svoje plány, keď bude ponúkať 7 palcové tablety s Androidom 4.0. Na začiatku bola spoločnosť kritizovaná, že ich bude ponúkať len pre čínsky trh, no nie je známe, či sa tablety objavia aj na iných trhoch.

Hlavným rozdielom tabletov od Philipsu by mal byť odlišný procesor. Zatiaľ, čo väčšina výrobcov používa ARM a 86x procesory, Philips vsadil na procesory MIPS. Kombinácia procesora MIPS a Androidu 4.0 tak je originálnym riešením spoločnosti Philips. Spoločnosť Google prisľúbila na základe týchto informácií väčšiu podporu softvéru pre MIPS procesory a zariadenia s nimi.

Zo špecifikácií sú predpoklady, že rozlíšenie tabletov by sa malo pohybovať na úrovni 1024 × 600 pixlov alebo 800 × 480 pixlov, v závislosti od modelu. Podporované budú rôzne mediálne súbory, vrátane MP4, H.264 a WMV. Životnosť batérie by sa mohla pohybovať na úrovni 4 až 5 hodín.

Zdroj, foto: liliputing

23.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+