MojAndroid

Philips predstavil sériu nových produktov, ktorými sa chce zamerať na tzv. nositeľné zariadenia monitorujúce zdravotný stav majiteľa. Spoločnosť teda svetu ukázala hneď niekoľko inteligentných noviniek, vrátane váhy, teplomeru, tlakomerov a hodiniek, ktoré spolu s aplikáciou HealthSuite slúžia ako centrálny hub.

Samotné hodinky nie sú žiadnym prekvapením a slúžia vyslovene pre meranie fitness aktivít. Majú monochromatický zobrazovací panel s výbornou čitateľnosťou vo vonkajších prostrediach, vďaka ktorému dokážu na jedno nabitie fungovať aj 4 dni. Health watch, ako ich Philips nazýva, dokážu automaticky rozpoznať aktivity, ako je beh, chôdza alebo bicyklovanie. Jednoducho všetko to, čo bežné fitness trackery. Ich cena je pomerne vysoká, a to až 250 dolárov.

DL8760_37-U1P-global-001

Za 120$ môžete hodinky doplniť tiež o váhu, ktorá meria telesný tuk a BMI index, pričom všetky údaje sa synchronizujú priamo s aplikáciou v mobile. Okrem váhy môžete dostať aj rýchly a presný teplomer, ktorý zmeria vašu telesnú teplotu už do dvoch sekúnd. Aj tu sa všetky merania synchronizujú s aplikáciou, čo platí aj o dvojici tlakomerov, ktoré viete zakúpiť za 90 resp. 120 dolárov. Väčšina noviniek by mala byť už dostupná.

2.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+