MojAndroid

Pebble predstavil niekoľko ďalších noviniek, ktoré si podobne ako po minulé roky môžete zakúpiť prostredníctvom portálu Kickstarter. Tam spoločnosť hľadá financie na spustenie výroby ďalšej série inteligentných hodiniek Pebble 2, Time 2 a novinky Core. Cieľom spoločnosti bolo vyzbierať 1 milión dolárov, čo sa jej v priebehu niekoľkých hodín aj podarilo – momentálne má na konte objednávky v hodnote viac ako 5 miliónov dolárov.

Pebble 2 a Pebble Time 2 sú nástupcami minuloročných modelov inteligetných hodiniek. Oproti svojim predchodcom však prichádzajú s niekoľkými vylepšeniami. Medzi tie najdôležitejšie patrí napríklad prítomnosť snímača srdcového tepu, vďaka čomu budú hodinky vhodnejšie aj pre športovo založených jednotlivcov. Pri modeli Pebble 2 je plusom tiež kontrastnejší čiernobiely displej, ktorý je výborne čitateľný na priamom slnku a zabezpečuje dlhú výdrž na jedno nabitie. Tá sa podľa výrobcu pohybuje na úrovni 7 dní. To sa samozrejme týka modelu Pebble 2, ktorý sa predáva za 99$ a dostupný bude od septembra.

pebble 2

Nový model Time 2 prichádza s väčším displejom ako Pebble 2, tentokrát ale už s farebným zobrazením. Navyše, je vyrobený z nerezovej ocele a ponúka až 10 dňovú výdrž. Cena bude vyššia, a to rovných 169 dolárov, prvé kusy majú byť dodané v novembri. Obidva modely hodiniek sú odolné voči vode, a to do hĺbky 30 metrov, majú integrovaný mikrofón a dokážu sledovať športové aktivity, ako aj spánok. Samozrejmosťou je zobrazovanie upozornení z mobilného telefónu.

pebble time 2

Úplnou novinkou je Pebble Core, čo je fitness tracker bez displeja, ktorý zároveň funguje aj ako hudobný prehrávač. Oproti iným zariadeniam tohto druhu však prekvapí prítomnosťou WiFi, 3G konektivitou a integrovaným GPS. Hudbu tak môžete počúvať bezdrôtovo aj klasickým spôsobom cez 3,5 mm audio jack. Core dokáže sledovať prejdenú trasu či tempo, ktoré vie synchronizovať s ďalšími aplikáciami v telefóne (Runkeeper, Strava a Under Armour Record). Navyše, podporuje aj nahrávanie zvukových poznámok, či odoslanie SOS správy. Batéria by mala vydržať 5,5 hodiny používania.

core hackers

Skvelou správou je, že zariadenie beží na Androide 5.0 a developeri tak budú môcť vytvárať ďalšie funkcie a aplikácie, ktoré môžu s Pebble Core fungovať. Pomocou kliknutia tak môžete napríklad zapnúť svetlá, zavolať si Uber a podobne. Cena Pebble Core je 69 dolárov, pričom odosielať by sa mal začať v januári budúceho roka.

 

25.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+