MojAndroid

Kúpiť paušál z O2 budete môcť aj bez návštevy predajne, a to odkiaľkoľvek. Stačí vám na to mobilná aplikácia O2, pričom vyplnenie objednávky zaberie spolu s overením totožnosti len pár minút. Digitálny nákup je dostupný v mobilnej aplikácii po poslednej aktualizácii na verziu 6.31.

Objednanie paušálu cez apku je jednoduché

Po otvorení apky ťuknete na Objednať nový paušál (ak ste nový zákazník) alebo na spodnej lište (ak už O2 využívate) nájdete položku Ďalšie, na ktorú kliknete a z ponuky si vyberiete Objednať nový paušál. Vyplníte kontaktné údaje a zvolíte paušál, o ktorý máte záujem. Po overení e-mailovej adresy prejdete kontrolou, kde vás aplikácia vyzve, aby ste zadali údaje z občianskeho preukazu a odfotili svoju tvár. Systém ju porovná s vaším ID. Je dôležité, aby ste sa nasnímali za dobrého svetla, inak môže byť pri identifikácii problém.

Objednávanie paušálu v O2 apke
Objednávanie paušálu v O2 apke | Zdroj: O2

V ďalšom kroku nasleduje výber spôsobu platby a doručenia novej SIM karty. Na výber máte poštu alebo kuriéra. Nasleduje sekcia so zmluvnými dokumentami, vrátane budúcej zmluvy. Elektronicky podpíšete zmluvu stlačením jedného tlačidla a hotovo a už len počkáte na doručenie novej SIM karty, ktorú si aktivujete v mobilnej aplikácii. Týmto spôsobom sa dá digitálne objednať iba fyzická SIM karta, elektronická, teda eSIM, sa cez apku riešiť zatiaľ nedá.

Objednávanie paušálu v O2 apke
Objednávanie paušálu v O2 apke

Ako je na tom konkurencia?

Objednať si nový paušál cez aplikáciu umožňuje i digitálny operátor Radosť, ktorý ponúka svoje služby v sieti O2. Bez návštevy predajne si viete objednať novú SIM kartu s paušálom aj u ostatných operátorov, tí ale túto možnosť nemajú integrovanú do aplikácie a neponúkajú online verifikáciu identity.

Náš tip
One UI 6.1 s funkciami Galaxy AI príde na ďalšie zariadenia Samsung. Je medzi nimi váš smartfón alebo tablet?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+