MojAndroid

V októbri 2013 Samsung predstavil svoje prvé zariadenie s ohnutým displejom s názvom Galaxy Round. Smartfón, ktorý svojimi parametrami pripomína Galaxy Note 3, sa však zatiaľ predáva len na domácom trhu v Južnej Kórei a je nepravdepodobné, že by sa dostal na globálny trh. Otázne je aj reálne využitie takéhoto pozdĺžneho zahnutia.

Samsung-predstavil-prototyp-smartfónu-s-flexibilným-OLED-displejom
Prototyp telefónu so zahnutým displejom na CES 2012

 

Zaujímavejším a zrejme aj praktickejším riešením je displej zahnutý okolo bokov zariadenia. Prototyp takéhoto prístroja so zahnutým OLED displejom sme mohli vidieť už na CES 2012 približne pred rokom. Neobsahoval však operačný systém Android a jeho úlohou bolo iba demonštrovať možnosti takéhoto konceptu – napríklad zobrazovanie krátkych textových správ, doplnkových informácií alebo tlačidiel. Počas roka sme sa však o tomto prototype nič nové nedozvedeli.

Samsung patent zahnutý displej c

Zdá sa však, že Samsung tento koncept úplne nezavrhol, o čom svedčia obrázky z patentov, ktoré si výrobca podal. Môžeme na nich vidieť práve zariadenie s displejom, ktorý sa ohýba okolo okrajov a chýba mu pre Samsung také typické hardvérové tlačidlo Domov. Čo je však ešte zaujímavejšie, zariadenie nemá ani hardvérové tlačidlá na ovládanie hlasitosti, nechýba mu však dotykové pero S Pen. Aj z tohto dôvodu sa objavili špekulácie, že by mohlo ísť o pripravovaný Galaxy Note 4, osobne však túto možnosť nepovažujeme za pravdepodobnú. Samsung zrejme nebude riskovať uvedenie takejto inovácie na jednom zo svojich najočakávanejších modelov a zrejme sa rozhodne reakcie zákazníkov otestovať na samostatnom zariadení, podobne ako u Galaxy Round.

Samsung patent zahnutý displej

Spomínané obrázky sa objavili v dvoch patentoch Samsungu, ani v jednom sa bohužiaľ nespomínajú bližšie detaily konkrétneho smartfónu. Keďže sa jedná len o patenty, nie je vylúčená ani možnosť, že sa nakoniec podobného prístroja vôbec nedočkáme a výrobca sa pri vývoji nových zariadení bude uberať úplne inými smermi.

Samsung patent zahnutý displej b

Zdroj: cultofandroid.compdfpiw.uspto.gov

3.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+