MojAndroid

Hoci je výstava CES 2015 pre Parrot najmä miestom, kde predstavujú svoje nové drony, tento rok bol hviezdou tohto stánku RNB6. Ide o inteligentný systém pre automobily, ktorý beží na Androide 5.0 a ponúka podporu pre Android Auto aj Apple Car Play. Okrem toho ale zaujme aj ďalšími parametrami. Medzi ne patrí napríklad 7-palcový HD displej, či množstvo konektorov a pripojení, vrátane MHL, HDMI, GPS, ethernetu, pripojenia pre kamery, 4 výstupov pre 55W reproduktory a OBD2, ktorý slúži na zhromažďovanie aktuálnych informácií o automobile. Celkovo tak pôjde o veľmi komplexný systém s inteligentnými funkciami, ktorý bude možné ovládať aj hlasom. Viac vám o ňom povie priložené video.

Parrot RNB6 bude podporovať aj pripojenie Android smartfónov, ktoré rozšíri funkcionalitu tohto systému napríklad o hlasové hovory či komunikáciu cez internet. Hoci nevieme, kedy a za koľko toto riešenie príde na trh, už teraz sa tešíme na prvý automobil, v ktorom sa Parrot RNB6 bude nachádzať. Ako sa k takýmto systémom staviate vy? Vedeli by ste si predstaviť takýto systém vo vašom aute?

parrot-rnb6

Zdroj: AndroidPolice

5.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+